Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı İnan’dan Başkan Ağaoğlu’nun açıklamalarına eleştiri

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Metin İnan, Trabzonspor’un tesislerinin Yeni Havalimanı projesi için istimlak edilmesini engelleyemezse istifa edeceğini açıklayan Başkan Ahmet Ağaoğlu’na tepki gösterdi. Ağaoğlu’na seslenen Başkan Metin İnan, “Trabzonspor bizim için önemlidir ama asıl önemli olan Trabzonspor’u Trabzonspor yapan turizmden geçinen Trabzon halkıdır.

Asıl önemli olan (3)

Trabzonspor'un Kampına Bakın Hangi Takımlar Komşu Oluyor Trabzonspor'un Kampına Bakın Hangi Takımlar Komşu Oluyor

Trabzon Havalimanı potansiyelini kaybediyor

Sayın Ağaoğlu yaptığı açıklamalar ile şehrin takımını seven turizmcileri üzdüğünü belirtmek isterim. Havaalanımız maalesef her geçen yıl turizm potansiyelinin artmasıyla yetersiz kalmaya başlamıştır. Turizmde geleceği görmek ve de turizm planlaması yapmak önemli bir iş olup şehrin yöneticileri Trabzon halkına olan görevidir gelecekte bizi bekleyen sorunlar arasında olan havaalanı sorununu   şehrimize gelen misafirleri ağırladığımız ilk nokta olarak çok önemli bir başlangıç noktasıdır. Turizmciler olarak bu yıl yapılan yoğun uçuşlardan dolayı havaalanın yetersiz olduğunu gördük. Yoğunluk yüzünden yakın şehirlere ek seferler konuldu. Şehrimize gelen misafirlerin yollarını uzatmış olduk. Gelecek yıllarda bir turizm patlaması yaşanması halinde Trabzon turizmi ve yöneticileri sınıfta kalacak hem de gelen misafirlerimizin rahat bir tatil yapmalarını engellemiş olacağız. Sonuç olarak bu iki durumda tehlikelidir.” açıklamalarında bulundu.

Asıl önemli olan (1)

TRABZONSPOR’A OLAN SEVGİMİZİ LÜTFEN TURİZME KARŞI KULLANMASIN

Başkan Ağaoğlu’nun Trabzonspor’a olan sevgiyi turizme karşı kullanmamasını isteyen Başlan İnan, “Sayın Başkan Trabzonspor’a olan sevgimizi lütfen turizme karşı kullanmasın… Trabzonspor tesislerini her yerde kura bilecek bir coğrafyaya sahibiz.  Ama Trabzon halkının Trabzon’un dışında başka bir yerde turizm yapma şansı yoktur. Lakin endişelerimizde var. Çalışmalar sonbaharda başlayıp hızlı bir şekilde ilkbaharda bitmeli. Bunun aksine bir çalışma durumu olması halinde şehrimiz ve turizm sektörü büyük kayıplar verecektir. Yapılacak çalışmalarda bu dikkate alınmalı. Son olarak Uzungöl Turizmi Yaşatma Derneği olarak havaalanını başka bir yere taşıma şansımızın zor olduğu gibi spor tesisleri için alternatiflerimizin çok olduğunu belirtmek isteriz ...” ifadelerini kullandı.