Trabzon Ortahisar Meclis Üyesi Bayram, Uzun Sokak ve Maraş gibi caddelerin müze mantığıyla değerlendirilmesini istedi

Gözden kaçırmayın

Karadenizlilerin burun yapısı değişecek! Karadenizlilerin burun yapısı değişecek!

Trabzon Ortahisar Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Yavuz Selim Bayram, Maraş Caddesi’nin projesine dair fazla bilgi sahibi olmadığını belirterek Uzun Sokak, Maraş gibi caddelerin müze mantığıyla değerlendirilmesini istedi. Bayram, şampiyonluk kutlamasının dünyada etki yarattığını belirterek kutlamaların her sene festival olarak devam etmesini kaydetti.


MÜZELER DÖRT DUVAR ARASINDAN SOKAKLARA ÇIKIYOR.. TRABZON’DA NEDEN OLMASIN?


Bayram, “Maraş Caddesi’ndeki projeyle ilgili çok fazla bilgimiz yok. Ne yapılıyor? Nasıl bir projedir? Sadece basından birkaç bir şey gördük. Çok fazla yeşil yok. Açık AVM gibi dediniz. Burada oldukça fazla sıralı bankalar var. Açık AVM fikri geçerli değil gibi. AVM fikrinden de kurtulmamız lazım. Alışveriş fikrinden çıkmamız gerekiyor. Dünyada müze kültürü değişiyor. Müzeler binaların içinden çıkıyor şehirlerin sokakları her şey artık bir müze kavramına bürünüyor. Trabzon şehri de buna çok müsait. Dolayısıyla AVM mantığından çıkıp Uzun Sokak, Ortahisar’a devam eden sokaklarımız bunları müze mantığıyla değiştirebilirsek Trabzon'umuza çok daha faydalı olur.” diye konuştu.


NEDEN HER SENE FESTİVALE DÖNÜŞMESİN?


Bayram, “Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamasının ne kadar etkili olduğunu dünyada gördük. Maraş Caddesi, Meydan bu tür yerlerde neden  dünyayı Trabzon’a getirecek her sene festival olmasın.. Neden festival olmasın? Çok etkili olduğunu düşünüyorum. Değerlendirileceğini umuyorum.” dedi.