Dünyayı etkisi altına alana covid-19 salgınında yeni varyantlardan biri olan Omicron varyantı hızla yayılıyor. Uzmanlar, Omicron varyantının soğuk algınlığına benzediği açıklamalarına bulunurken, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi elde ettiği bilgiler ışığında varyantta kuru öksürük, boğazda gıcık ve kaşıntının öne çıkan semptomlar olduğuna dikkat çekti. 

omicron varyantı

Koronavirüsün en çok mutasyona uğrayan hali olarak bilinen Omicron varyantı ile ilgili uzmanlardan dikkat çeken bir uyarı geldi.

Covid-19'un önceki varyantlarında bilinen semptomlarından ziyade Omicron varyantının daha farklı belirtileri olduğuna dikkat çeken uzmanlar yeni bir belirtiye dikkat çekti.

koronavirüs omicron varyantı

Omicron varyantında yüzde 89 oranında karşılaşılan yeni belirtilerin belirleyici olduğunu aktaran uzmanlar, “Omicron varyantı soğuk algınlığına daha çok benziyor” yorumunu yaptı.

omicron varyantı haberleri

İngiltere’nin en çok okunan tabloid gazetelerinden biri olan Daily Star ise, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin verilerine göre Omicron varyantında kuru öksürük, boğazda gıcık ve kaşıntının öne çıkan semptomlar olduğuna dikkat çekti.

omicron varyantı haber son dakika

Öte yandan halsizlik, burun akıntısı ve hapşırma gibi belirtilerin de olduğu fakat bunların diğerlerine göre daha hafif geçtiği belirtildi.