Yarın gerçekleştirilecek uzman öğretmenlik sınavı için bugün sosyal medyada flaş bir iddia ortaya atıldı. Uzman öğretmenlik sınavında Sorular mı sızdırıldı? detaylar haberimizde...

Türkiye’nin 81 ilinde yarın uzman öğretmenlik sınavı gerçekleştirilecek. Ancak sınava saatler kala soruların sızdırıldığı gündeme getirildi. Sınava yönelik itibarı sarsmak için sosyal medya hesapları üzerinden çeşitli sorular servis edilmeye başlandı.

Eğitim Bir-Sen denemesi değiştirildi

Eğitim Bir Sen’in sitesinde yayınlanan deneme sınavı kitapçığı kapağı silinerek MEB’in sınav kitapçığıymış gibi servis edildi. Yaşanan bu durum daha sınav olmadan şaibeli bir durum mu yaşanıyor sorularını gündeme getirdi.

ÖMK'ya yönelik çıkan karar için Ali Yalçın'dan flaş açıklama! ÖMK'ya yönelik çıkan karar için Ali Yalçın'dan flaş açıklama!

Öğretmenlerin paylaşılan bilgilere kulak asmaması gerekiyor

Edinilen bilgiye göre, sosyal medyada MEB’in soruları diye dolaşıma sokulan sorular Ağustos ayında Eğitim Bir Sen’in sitesinden de yayınladığı sorulardan oluşuyor. Öğretmenlerin sızdırılan sınav soruları olmadığının bilinciyle hareket etmesi ve manipülasyonlara kulak asmaması bekleniyor.

Öğretmenlerin, tercihen sınava hazırlanmak için sosyal medyada dolaşıma sokulan sorulara çalışabileceği ifade edilirken, sınavda aynı soruların gelmesi beklentisinin ise yanlış olacağı kaydediliyor.

--61medya haber servisi--