Usta spor yazarları Trabzonspor'a eleştirilerde bulundu.

Marek Hamsik Trabzonspor'dan ayrılacak mı? Bizimle kal çağrısı.... Marek Hamsik Trabzonspor'dan ayrılacak mı? Bizimle kal çağrısı....

Geçen sezon gösterdiği performansın altında kalan Trabzonspor'a eleştiriler gelmeye devam ediyor. Usta isimler Sabah gazetesinin köşesine Trabzonspor'u ele ladı. Son şampiyon Trabzonspor'un beklentine yanıt vermediğini kaydeden Usta isimler eleştirilerde bulundu.

"Eleştirilecek konu takıma katılan oyuncuların performans düşüklüğü"

Eleştirilmesi gereken konunun takıma transfer olan isimlerin performansının olduğunu söyleyen İskender Günen, "Liderle arasındaki fark 6. Bana göre bir kaşık suda fırtınalar oluşturulmaya çalışılıyor. Geçen yıldan farklı bir oyuncu grubu var. Nwakaeme, Cornelius ayrılmış. Visca sakat, takımın olmazsa olmazı Hamsik'in sezon başı sakatlığı, Dorukhan gibi görev verilen her yerde çok başar-ı lı performans gösteren bir oyuncunun sezon sonuna kadar takımda yer alamayacak olması... Bütün bu gerçeklerin ışığında bir performans düşüklüğü yaşanması normal. Eleştirilecek konu ise takıma katılan oyuncuların performans düşüklüğü." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da sakatlıklara dikkat çekti

Sakatlık problemine dikkat çeken Ömer Üründül, "Avrupa'da liglerinde şampiyon olmuş hiçbir takım bu kadar büyük değişime uğramaz. Gidenler ve kalanların da sakatlık problemi eklenince ortaya olumsuz bir tablo çıktı. Çok önemli bir santrfor olan Maxi Gomez fizik açıdan toparlanamıyor. Dünya Kupası'na gitmesi bir avantaj olur mu diye düşünüyorum ama aklıma şu geliyor, genelde yedek kalacağı için nasıl kondisyon kazanacak? Visca hazır olarak döndüğü zaman işler yoluna girer." değerlendirmesinde bulundu.

Değişiklik Trabzonspor'a yaramadı

Trabzonspor'un şampiyon kadorusunda ayrılan oyuncuların yerinin dolmadığı vurgulayan Levent Tüzümen ise, "Şampiyon kadroya 11 yeni oyuncu almak Trabzonspor'a yaramadı. Özellikle Nwakaeme ve Cornelius'un yerini Trezeguet ve Gomez aynı verimlilikte dolduramadı. Avcı'nın yeni bir oyun planlaması gerekir. Ocak ayında da kanatlara topu önde tutabilecek Nwakaeme tipi bir oyuncu transferi yapılmalıdır." dedi.

"Fenerbahçe sınavı Avcı'nın takımı için "Yarışta varım/yokum" sınavı"

Dünya Kupası dönüşü Fenerbahçe maçının Trabzonspor'u etkileyeceği dile getiren Bülent Timurlenk şu sözleri kullandı., "Avcı'nın sadece forvet hattı değişmedi, şampiyon 11'den yalnızca 4 adam var sahada. Visca'nın yokluğuna yeni transferlerin birçoğunun fark yaratamaması da eklenince takım Hamsik-Bakasetas- Trezeguet üçlüsünün eline bakar hale geldi. Abdülkadir'in oyunu gelişmiyor. Avcı'nın, forvetin sağında Visca'nın yokluğunu dolduracak kalibrede bir oyuncu almadığını da not düşmek lazım. Dünya Kupası dönüşünde Fenerbahçe sınavı Avcı'nın takımı için "Yarışta varım/yokum" sınavı olacak." 

Şampiyon takım gibi değil

Trabzonspor'un tempoya ihtiyaçı olduğun belirten Gürcan Bilgiç, "Öncelikle vücut dilleri, geçen seneden çok uzak. "Şampiyon takım gibi" diyemedik maçlarda. Rehavet de vardı bence. Çabuk oynamaya ve tempoya ihtiyaçları var. Visca döndüğünde belki sorunların bir kısmını çözer ama kolay gol yeme sorununu nasıl çözecekler?" şekilinde konuştu.