2022-2023 Üniversite tercih döneminde URAP 2021-2022 YILI Türkiye’deki üniversitelerin başarı sıralamalarını ve bir önceki yıla göre sıralamalardaki değişimi içeren araştırmasını yayınladı.

Fatoş YETİMHELLAÇ - Bölgedeki üniversiteler arasında birinci sırada her zaman olduğu gibi KTÜ yer alırken son sırada Trabzon Üniversitesi yer aldı. KTÜ 21. sırada yer alırken Trabzon Üniversitesi 174. sırada yer aldı.

KTÜ'den Üniversite tercihi yapacak öğrencilere davet

SIRALAMALAR DA İKİ ÜNİVERSİTE YÜKSELDİ

URAP tarafından yapılan araştırmada Türkiye’nin en başarılı Üniversitesi yine Hacettepe Üniversitesi oldu. Bölgemizde ise birincilik KTÜ’nün oldu. KTÜ geçtiğimiz yıl 20. Sırada yer alırken bu yıl bir sıra gerileyerek 21. Sıraya düştü. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bölgede ikinci sıraya yerleşirken listede üç sıra yükselerek 56. Sırada yer aldı. Bölge üniversitelerinde üçüncü sırada yer alan Üniversite listenin 83. Sırasında yer alan Ordu Üniversitesi oldu. Ordu Üniversitesinin sıralamadaki yeri bir önceki yılla aynı kaldı. Dördüncü sırada yer alan Giresun Üniversitesi ise 10 basamak birden yükselerek listede 85. Sırada yer aldı.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Mumcu açıkladı! AK Parti Trabzon İl Başkanı Mumcu açıkladı!

trabzon üniversitesi

TRABZON ÜNİVERSİTESİ SON SIRADA

Gümüşhane Üniversitesi bir önceki yıla göre 11 basamak düşerek 112. sırada yer aldı. Artvin Çoruh Üniversitesi de bir önceki yıla göre 15 sıra gerileyerek 137. sırada yer aldı. Avrasya Üniversitesi sekiz sıra gerileyerek 171. sırada yer aldı. Bölgede bulunan üniversiteler arasında listeye bu yıl dahil edilen Trabzon Üniversitesi 174. sıradan giriş yaptı.