Kopenhag ile Trabzonspor'un oynacağı Şampiyonlar Ligi Play-Off maçı öncesi spor yorumcusu Altan Tanrıkulu galibiyetin şifresini verdi.

Yusuf Yazıcı'nın eski hocasından flaş açıklamalar! "Hata etti" Yusuf Yazıcı'nın eski hocasından flaş açıklamalar! "Hata etti"

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda karşı karşıya gelecek Trabzonspor - Kopenhag maçı öncesi Altan Tanrıkulu rakibin bakın neyine dikkat çekti. Fizik olarak Danimarka takımının önde olduğunu söyleyen Altan Tanrıkulu şu ifadeleri kullandı; "Kopenhag elenebilecek ama tehlikeli bir takım" dedi. Danimarka takımının takım oyunu ve fizik gücüne dikkat çeken Tanrıkulu, "Bakasetas'ın yokluğu Trabzon için avantaj da olabilir. Orada Abdülkadir oynayacak. Abdülkadir fizik gücü yüksek rakiplere karşı ters işler yapabiliyor. Penaltı veya kritik yerlerden frikikler alabiliyor. Genç oyuncu bu maça damga vurabilir" dedi.

Altan Tanrıkulu tur için önemli etkenleri söyleyerek Trabzonspor için kilit ismi açıkladı. Tanrıkulu; "Trabzonspor özellikle orta alanı rakibe kaptırmamalı. Rakip takım orta sahayı boş geçmemeli. Bu nedenle bu bölgeye çok dikkat etmek gerekir. Trabzonspor, tatlı sert oynamalı. Akıllıca yapılacak fauller ile rakibin takım oyunu bozulabilir. Trabzon bunu yapmalı. Taraftar da maç boyu baskı oluşturmalı" dedi.