Ali Koç'un bu sezon Trabzonspor'a yaptıklarının altında bakın ne yatıyor?

Süper Lig'de uzun bir aradan sonra tekrardan otoritelere kafa tutarak şampiyon olan Trabzonspor hala gündemde. Öyleki Milliyet Gazetesi yazarı Cemal Ersen yazdığı köşe yazısında bu konu hakkında flaş bir yazı yazdı.

BAŞKAN GENÇ, ALİ KOÇ’A BAŞARISIZLIĞININ ÜSTÜNÜ ÖRTEMEYE ÇALIŞIYOR DEDİ (1)

Ersen'in Ali Koç'un Trabzonspor fobisi başlığıyla yazdığı yazıda aslında geçmişten günümüze aradaki rekabetin ne boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. Trabzonspor'un aslında bir taraf, İstanbul takımlarının da aslında bir taraf olduğu ayan beyan ortaya çıktı. Öyleki Türkiye'de derbiyi sorsanız Galatasaray Fenerbehçe takımlarını öne çıkarırlar. Ancak işe Trabzonspor girince olayın rengi değişiyor. Tıpkı bu sezon olduğu gibi.

Ali Koç’a suç duyurusu

Bunun adı BAŞARISIZLIK

Ali Koç ve Fenerbahçe camiası her seferinde fırsat kollayarak ligin şaibeli olduğunu, buna küme düşen takımlarında katılarak isim vermeden Trabzonspor'u hedef gösterdiği bir sezonda bordo mavili camia şampiyon oldu. Burada aslında ortak bir durum söz konusu BAŞARISIZLIK. İyi kulüp idare edemeyen ve kötü transfer hamleleri sonrası düşülen durum Trabzonspor'un önlenemez başarısıyla birleşince böyle bir tamla ortaya çıktı. Malum kulüpler her zamanki gibi başarısızlıklarınla yüzleşmek yerine kolay olan yöntemi şeçerek karalama politikasına geçtiler.

Ahmet Ağaoğlu'ndan Kopenhag maçı öncesi çarpıcı transfer açıklaması! Ahmet Ağaoğlu'ndan Kopenhag maçı öncesi çarpıcı transfer açıklaması!

ali koç 22-1

Ali Koç'un ilk geldiği dönem ile şimdi dönemdeki söylemleri aslında Cemal Ersen'in ne kadar haklı olduğunu aslında ortaya koyuyor. İşte Cemal Ersen'in yazısındaki ilgili bölüm;

Ali Koç 2018’den beri Fenerbahçe kulübü başkanı. En büyük ideali gelecek sezon takımını şampiyon yapmak. Geride bıraktığı dönemde taraftarın beklentilerini karşılamaktan uzak kaldı. Hayal kırıklığı yaşattı. Teknik direktör seçimleri, transferde yaptığı yanlışlar ve zaman zaman söylemleri nedeniyle eleştirildi.

ali koç

Siz Koç’un Trabzonspor dışındaki rakipleri hakkında sürekli konuştuğunu ve eleştiri yaptığını işittiniz mi?

Ali Koç başkan iken süper ligde kimler şampiyon oldu? Sırasıyla Galatasaray, Başakşehir, Beşiktaş ve Trabzonspor. Siz Koç’un Trabzonspor dışındaki rakipleri hakkında sürekli konuştuğunu ve eleştiri yaptığını işittiniz mi? Örneğin Galatasaray’ın şampiyonluğuna kulp taktı mı? Başakşehir’in başarısını küçümsedi mi? Ya da Beşiktaş’ı yerdi mi? Hayır.

ali koç-4

Her platformda diline Trabzonspor’u doluyor?

Peki neden hemen her platformda diline Trabzonspor’u doluyor? Niçin sürekli göndermede bulunuyor? Ligin en iyi futbolunu Trabzonspor’un oynadığını itiraf ettikten sonra, hangi amaçla sürekli bordo-mavili ekibi hedefe koyuyor?

Kimse 2010-11 sezonuna atıfta bulunduğunu söylemesin. Üzerinden yıllar geçti. Herkes kendi cephesinden bakınca haklı. Lakin gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.

Öyleyse, Koç’un Trabzonspor takıntısı niye? Sanki geçen sezon şampiyonluğu kıl payı kaçırmış, Trabzonspor hakem hatalarıyla şampiyon olmuş, Fenerbahçe üzerine oyunlar oynanmış da.

ali koç 22

Ali Koç'un kaderi şampiyonluğa bağlı

Hiç biri değil. Koç’un Fenerbahçe başkanlığındaki kaderi önümüzdeki sürece bağlı. Eğer iddia ettiği gibi sarı-lacivertli ekip sezonu şampiyon olarak tamamlayamaz ise, kendisi de biliyor ki çok sevdiği, uğruna açıklamak istemediği fedakarlıklar yaptığı camiada başkan olarak kalması mümkün değil. Spor yaşamındaki en büyük başarısızlık olacak çünkü.

En büyük engel Trabzonspor

Bu yoldaki en büyük engel ise Trabzonspor. Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı önemsediğini sanmıyorum. Kaygısı; tıpkı 70’li yıllarda olduğu gibi Karadeniz ekibinin seri yakalaması ve ligin tozunu atması. Ve biliyor ki; ekonomik durumu, kadro yapılanması, teknik direktör avantajı, dünyaya sesini duyuran taraftar gücü ile potansiyel bir tehlike Trabzonspor.

trabzonspor haber8

Maazallah “siz şampiyon olamazsanız kim olsun?” diye sorsanız, ezeli ve ebedi rakipleri de dahil, “Trabzonspor dışında herkes” yanıtını vereceğine eminim.
Ama bir gerçek var; yelkenleri indirmez, motivasyonunu kaybetmez, izlediği ekonomik politikalarından vazgeçmez ise, yeni sezonda şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri yine Trabzonspor olacaktır. Koç endişe etmekte haklı!