Ünlü spor yorumcusu Trabzonspor hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ünlü spor yorumcusu ve spor yazarı Şansal Büyüka Milliyet gazetesindeki köşesinde Trabzonspor’u yazdı. Süper Lig’i baştan sona eleştiren Büyüka, bordo-mavili ekip hakkında da dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Fırtına’nın geçen sezon şampiyonluk serüveninde büyük katkısı olan başarılı futbolcu Anthony Nwakaeme ile ilgili Büyüka, duyumlar aldığı söyledi. Büyüka sözlerinin devamında Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun sözlerine destek çıktı.

“Trabzonspor’un elinden balık değil, koca bir balina kaçtı”

nwakaeme-23

Trabzonspor’un ara transferde Nwakaeme’yi geri alacağını duyduğunu belirten Büyüka, “Trabzonspor’un transferde takımdan ayrılan Nwakaeme’yi ara transferde yeniden alacağını okuyorum, duyuyorum. Nwakaeme’nin son durumu nedir, oynuyor mu, oynuyorsa nasıl oynuyor, performansı nasıl hiç bakmam. Sakat değilse hemen - derhal alırım. ‘Kaçan balık büyük olur’ derler de, Trabzonspor’un elinden balık değil, koca bir balina kaçtı... Oltaya, ağa takılıyorsa, hemen avlayın, getirin.” ifadelerini kullandı.

 

Ahmet Ağaoğlu’ndan alkışlanacak karar

ahmetağaolu2

Abdullah Avcı'dan çok samimi açıklamalar! Fotoğrafları tek tek anlattı Abdullah Avcı'dan çok samimi açıklamalar! Fotoğrafları tek tek anlattı

Büyüka, Başkan Ağaoğlu’nun hakemlerle ilgili sözlerine destek çıktı. Büyüka şu değerlendirmelerde bulundu:Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ‘Hakemler için bir yıldır konuşmama kararı aldık’ dedi. Açıkçası alkışlanacak bir karar. Ancak en önemlisi, dilemem ve istemem ama Trabzonspor aleyhine bir hakem hatası olduğunda da bu konuşmama kararını sürdürebilmek. Bu karar, o zaman çok daha anlam ve önem kazanır. Ama en ideali; ne hakem hatası olsun, ne de yönetici konuşsun.”