61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ağustos 2022"

Gençlik ve Spor Bakanlığı(GSB) Trabzon Yurtlarında kalan öğrencilerin maharetli ellerinden çıkan çeşitli eserler, KYGM(Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü) Kültür Sanat Sokağı Sergisi ile beğeniye sunuldu. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen KYGM Kültür Sanat Sokağı Sergisi, Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi fuaye alanında açıldı. Sergide, GSB Trabzon Yurtlarında barınan öğrencilerin; filografi, yağlı boya, kara kalem, maket gemi ve takı tasarım dallarındaki birbirinden güzel eserleri görücüye çıktı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, "KYGM Akademi" çalışmaları içerisinde kurs faaliyetlerinin devam ettiğini belirtti. ‘’İl Müdürü Çetiner, Trabzon’da 18 yurdumuzda 14.666 öğrencimize barınma ve beslenme yardımı imkânı sağlıyoruz. Ancak biz bu hizmetin yalnızca barınma ve beslenme noktasında kalmasından yana değiliz. Arzu eden öğrencilerimiz için yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri alanlarda çeşitli sanatsal ve kültürel kurslar açıyoruz. Bu kurslar öğrencilerimizi, hem fiziksel hem de ruhsal açıdan dinlendiriyor. Gençlerimizin geleneksel sanatlara sahip çıkması, yeteneklerini hayalleriyle örtüştürerek eserler ortaya koymaları en önemli kazanımlardan birkaç tanesi. Öğrencilerimiz yıl boyunca yaptıkları eserleri, yılsonu sergisinde Trabzon halkının beğenisine sunuyor. Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu’nun da aramızda bulunduğu sergi açılışımızı gerçekleştirdik. Gençlerimizin bu denli başarılı eserler ortaya koyması bizleri çok mutlu etti dedi.’’

‘’Öğrencilerimiz el emeği göz nuru ürünlerini sergiliyorlar diyen Vali Ustaoğlu, şehrimizde gerçekleşen bütün faaliyetlere katılım sağlıyoruz. Üniversite öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanı sıra sanatsal becerilerini ön plana çıkaracak etkinliklerin içinde bulunması beni çok mutlu etti. KYGM Yurtlarımızda barınan öğrencilerimizi zaman zaman ziyaret ediyoruz ve ne kadar yoğun bir tempo içinde eğitim hayatlarına devam ettiklerini görüyoruz. Ülkemizin geleceği adına bu derece duyarlı ve becerikli bir neslin yetişiyor olmasından gurur duyuyorum. Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ diyerek sözlerine son verdi.