Trabzonspor, Süper Kupa ve ligdeki iki galibiyetin ardından bu sezon en önemli hedefi olan Şampiyonlar Ligi için Kopenhag ile karşılaştı Danimarka’da. Maç öncesinde Kopenhag karşısında etkili bir futbolun bizi sonuca götüreceğini düşünüyorduk. Çünkü rakibin ligdeki durumu ve bir çok oyuncunun eksik olması Trabzonspor adına önemli avantajlardı. Ancak düşünülen oyun sahaya ilk yarıda hiç yansımadı. Daha kontrollü oynayan ve ani baskınlar ile fırsat yaratmayı düşünen Kopenhag daha ilk denemesinde golü buldu. Savunmada hatalar sonucu rakip hızlıca kalemize indi ve 1-0 geriye düştük.

Bu golden sonra Kopenhag yine kontrollü oyunu devam ettirip, ani hücumlar ile üretken olmayı düşündü. Ancak buna karşın Trabzonspor telaşlı ve oyun kurgusunu rakibine hiç hissettiremedi. Kouassi’nin etkisizliği Trezeguet’in boş alanda bulduğu fırsatlarda etkisizliği sonucu kanatlar durunca oyun kör dövüşü gibi giderken Trabzonspor’un golü bulması şansa kaldı. İlk yarıda gerçekten kötü bir Trabzonspor vardı. Ligdeki maçlardaki özgüven sonuca götürebiliyor ama Avrupa arenasının farklı olduğunu ilk yarıdaki tablo bize gösterdi. Böyle ağır futbol ile olmaz bunu görmemiz gerekiyor.

Maçın ikinci yarının başında bir yan toptan yenen ikinci basit golle her şey Kopenhag’ın istediği gibi oyuna döndü. Djaniny takımı biraz hareketlendirmeye çalışsa da A.Ömür ile önemli bir fırsat kaçsa da Trabzon yine istenilen seviyeye çıkamadı. Kopenhag hiç oyun disiplininden kopmazken, Trabzon yine telaşlı halinden kurtulamadı. Evet, Kopenhag üst düzey bir takım değil ama Avrupai gibi sistemine sadık oynuyordu. Böyle takımlara karşı basit gol yemeyecek, basit hatalar yapmayacaksın. 2-0’lık skor Trabzon’daki işi çok zora sokacaktı ki Bakasetas’ın uzun zamandır beklediğimiz uzaktan güzel vuruşu defansa çıkıp ağlara gidince karamsarlık umuda döndü.

Evet yine bir gol gerideyiz ama Trabzon’da taraftarımızla bu işi başarabiliriz.