Bu sefer Trabzonspor üzerinden ‘Pontus’ tartışması için birileri düğmeye bastı.

Gözden kaçırmayın

Haji Wright'ı Trabzonspor'a önerdiler Haji Wright'ı Trabzonspor'a önerdiler

Trabzonspor, bugün yapılan kupa törenine çağırdığı Yunan sanatçıyla ilgili sosyal medya birçok ‘pontusçu’ paylaşımı yapıldı. Bunun üzerine yine sosyal medya üzerinden asılsız bir bilgiye dayanarak paylaşım yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bir skandala imza attı.

Özdağ’ın o açıklamasına tepki yağdı. Uyarı mahiyetinde yaptığını belirten paylaşımı bu sefer Trabzonspor üzerinden ‘pontusculuk’ kavgası başlatmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmedi.

Özdağ, “Değerli Trabzonspor yönetimi, kutlamalara davet ettiğiniz Matthaios Tsahouridis 19 Mayıs 1919’u sözde Pontus soykırımı yıldönümü olarak anan bir kişi. Eminim bilmiyordunuz. Lütfen kutlamaya gölge düşürmesin. Fenerbahçeli bir dosttan uyarı.” şeklinde ifadelere yer verdi. Özdağ’a Trabzonlu sosyal medya kullanıcılarından cevap gecikmedi.

“İnsanların geçmişini kurcalarsak çok şeyler çıkar. Mesela sizin zamanında FETÖ’cü Emre Uslu ile cilveleştiğiniz gibi. İşinize bakın. Kimseden akıl almaya ihtiyacımız yok.”

“Ne alaka madem öyle Pelkas Fenerbahçe'den kovulsun?”

“Fenerbahçeli olduğunu vurgulamak için bu kadar alakasız bir konu üzerinden tweet mi attın gerçekten? Zafer Partisi üyeliğimi iptal ediyorum yolunuz açık olsun.”

“Kendi işine bak. Trabzonspor üzerinden oy peşine düşme. Hadi dede.”

“Trabzonsporlu iki oyuncu Anastasios Bakasetas ve Manolis Siopis Yunan futbolcular ve onların isteği üzerine yapılmıştır. Lütfen araştırın Sayın Ümit Özdağ”

“Belli ki ümit Özdağ her parti gibi oy potansiyelinden yana hamle yapmak istemiş. Fenerlilerin oyunu alırım diye gündemi lehine çevirmeye kalkışmış. HEPİNİZ aynısınız. Hepiniz derdi oy”

Adsız-5