CHP’li  Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Yapı Kontrolden şikayetler geliyor. Bahçelik Mahallesi’nde Galip Birinci adlı vatandaşa ceza vuruldu. Müştemilat yaparken bir kazı ortaya çıktı. Komşusu tarafından şikayet ediliyor. Cezayı taşeron yiyor. Adam delikanlılık yapıp düzelteceğim diyor. Encümen kararıyla cezayı ona kesiyorsunuz. 4 bin küsur lira kesildi. Ufuk Bey’den cezaya indirim istedik. Cüzi bir miktara indirim dedi indiremedi. Galip Birinci denen arkadaşımızı tanıyan vardır. Kendisi engelli bir vatandaş. Bu konuda bir yıl oyalanmama rağmen çözüm bulunmadı. CHP’li olduğu için herhalde.” Eleştirilerinde bulundu.

Meclis Üyesi Ufuk Hoş, “Doğruyu söylemiyorsunuz. Ne kadar ayıp!” Dedi. Müdahale üzerine Başkan Genç, “Ufuk Bey size söz vermedim.Söz verince konuşma yaparsınız.” Dedi. 

Kavala’daki bir parsele yönelik de eleştirilerde bulunan Zorlu, “Eski Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın parselinden bahşedilirim. İki parseli var. Birinde özel lise inşaatı yapılıyor. Kuralına uygun yapılıyor. Diğerinde emsal artışı istendi. Burası bize geldi. 1 olan emsali 1.20 istenmişti. Burada ne yapılıyor diye bir ay önce gidip baktım parselde temel atılmıştı. Yılbaşından 5 gün önce de gittim. 7 katlı bina çıkmış. Burası ruhsatsız. 1.5 ayda 7 katlı ruhsatsız bina dikmişler. Ruhsatı var mı? Yapı denetim firması hangisidir? 4 kat izni var 7 kat nasıl yaptı? Yoldan kot alırken kime güvendi? Özel lise binası ruhsatlı ilken ruhsatsız binayla nasıl birbirine bağlandı? Mescid işleyerek ruhsat almak istiyor. Buna izin verecek misiniz? 3 katın yıkılması için işlem yapacak, yıkılmazsa şikayet edecek misiniz? Şeklinde konuştu.

CEZAYI GERİ ALMA YETKİMİZ YOK

Cüneyt Zorlu’ya karşılık veren Meclis Üyesi Ufuk Hoş, “Encümenle alakalı iki konu var. Çalışma saatleri ile ilgili değerlendirme yapacağız. Normal kafeteryalarla ilgili düzenleme yapacağız. Encümende biz 1335 karar aldık. Hangi partili bakmayız. Konun ile ilgili yardımcı olabileceğimi ifade ettim. O bölgede çok farklı şeyler var. Encümen kararlarında bizim cezayı geri alma yetkimiz yok. Sayıştay ve Danıştay kararları bizi bağlıyor. Meclisin huzurunda bunu böyle söylemeniz sizinle konuştuğumuz her şeyi düşünmem noktasında beni zorluyor. Galip Birinci’yi ben tanımam. Turgay Abi sizin adamınız yardımcı olun dedi. Hukukun içinde yardımcı olurum. Hukuk dışında kimse bana bir şey yaptıramaz. Ben size PKK’lı diye bir şey demedim. Başka bir şahsa yazarken siz duydunuz. Bu oturduğum koltukta siyasetle, partiyle işim olamamıştır.” dedi.