Trabzon’da yeni havalimanının nerede yapılacağı tartışma konusu olurken, Ulaştırma Bakanlığının Trabzon Yeni Havalimanı Dolgu Malzemesi Ön Etüdü İşi için pazarlık usulü ile ihale gerçekleştirdiği ortaya çıktı. İhaleyi 650 bin TL’ye Mitus Proje Anonim Şirketi kazandı.

Songül MAZLUM - Trabzon’da yeni havalimanı için Trabzonspor’un tesislerinin kamulaştırılmak istendiği iddiaları tartışmalara yol açarken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yaptığı ihale ile harekete geçtiği ortaya çıktı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, Yeni Trabzon Havalimanı için çalışmalarına hız verdi.

CHP’li Oyman gündemi, siyaseti ve siyasetçileri eleştirdi CHP’li Oyman gündemi, siyaseti ve siyasetçileri eleştirdi

Ulaştırma Bakanlığından, Trabzon Havalimanı ile ilgili hamle!22 (1)

Bakanlık, pazarlık usulü ile Trabzon Yeni Havalimanı Dolgu Malzemesi Ön Etüdü İşi ihalesini gerçekleştirdi. Hizmet alımı için yaklaşık bedel 720 bin 666 TL olarak belirlenirken, ihaleye iki katılımcı teklif verdi. Kazanan firma ise 650 bin TL’lik teklif ile Ankara merkezli Mitus Proje Anonim Şirketi oldu. İşin süresi 120 gün olarak belirlenirken, firma çalışmalarına da start verdi.  17 Aralık 2022 tarihi itibariyle işin süresi son buluyor. 

Ulaştırma Bakanlığından, Trabzon Havalimanı ile ilgili hamle!22 (2)

BÖLGEDEKİ ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI DA DOLGUYLA MI YAPILIYOR?

Yapılacak proje çalışmalarının ardından Rize-Artvin Havalimanı ve Ordu-Giresun Havalimanı gibi yeni Trabzon Havalimanı’nın da dolgu üstünde yapılıp yapılmayacağının netlik kazanması bekleniyor. Trabzon’da dolgu üstüne kurulan stadın yanına şehir hastanesi yapılırken, Arsin Yatırım Adası’nın da deniz dolgusu ile yapılacağı biliniyor. Şehirde hayata geçirilecek projelerde sürekli dolgunun gündeme gelmesini STK’lar eleştirirken, yeni havalimanı için dolgu yapılacak olmasının da geniş yankı uyandırması bekleniyor.