A Milli takımın ve Trabzonspor'un kalecisi Uğurcan Çakır, Fenerbahçe'nin kalecisi Altay Bayındır için açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'de şampiyon Trabzonspor'un kalecisi Uğurcan Çakır Fanatik'e verdiği özel röportajda, Fenerbahçe'nin milli kalecisi Altay Bayındır için açıklamalarda bulundu. Aralarında tatlı bir rekabeti olduğu söyleyen Uğurcan Çakır sarı lacivertli kaleci için şu ifadeleri kullandı;

Marc Bartra'nın Trabzon'a geliş saati belli oldu! Marc Bartra'nın Trabzon'a geliş saati belli oldu!

"Tatlı rekabet var tabii ki. Arkadaşım elbette. A Milli Takım’a birlikte gidiyoruz. Hak eden, hocanın görev verdiği oynuyor zaten. Sohbetimiz iyi, aynı sahada beraber idman yapıyoruz. Bir sıkıntımız yok, Altay’a da sorsanız aynı şeyi diyecektir. Elbette rekabet var. Sonuçta Milli Takım’ın başarısı önemli. Oynayan elinden geleni yapacaktır" dedi.

Uğurcan Çakır haberleri (4)

Genç kaleciler için de konuşan kaptan Uğurcan; "Ben de 17-18 yaşımda Trabzonspor’la ilk kez kampa gitmiştim. Çok heyecanlıydım, onlarda da aynı heyecanı görüyorum. O zaman önümde abilerim vardı. Onur abiden çok şey öğrendim. Sonrasında Hakan abi (Arıkan), Fatih abi (Öztürk) geldi. Hepsinin ne yaptığını dikkatli izliyordum.

Uğurcan Çakır haberleri (3)

Altyapıdan çıkıp geldiğinizde eksikleriniz oluyor sonuçta. Ve ben onlardan bir şeyler öğrenerek eksiklerimi kapatmaya çalıştım. Elbette kendi stilin oluyor. Ama gördüklerinle hepsini birleştiriyorsun. Taha biraz daha tecrübeli. Ama Hakan ve Kağan özellikle bizden ne kapabiliyorsa, kapmalılar. Sık sık konuşuyorum, uyarıyorum. Hepsinin potansiyeli ve yetenekleri var, iyi kaleci olacaklar. Benim yaptığım gibi çok çalışmaları lazım. Kolay değil"