Uğurcan Çakır'ın Avrupa'ya transfer olma ihtimaline karşı Trabzonspor kaleci mevkiinde B planını hazır tutuyor.

Şampiyon Trabzonspor'da transfer faaliyetleri devam ediyor. Şu anda kulüpte bir forvet arayışı olmasına rağmen, kaleci pozisyonu için planlar devam ediyor. Özellikle Avrupa'da birçok kulübün gündeminde olan Uğurcan Çakır için B Planı hazırlanıyor. Uğurcan giderse yerine kaliteli bir ismin getirilmesi isteniyor.

uğurcann (1)

Uğurcan Çakır'ın kulübe en az Yusuf Yazıcı kadar hatta daha fazla para kazandırması beklenirken, yabancı kaleci arayışları da planda var. Süper Lig'de iyi bir yerli kaleci kadroya dahil edilmesi düşünülüyor. Göztepe'den İrfan Can Eğribayat, Samsunspor'dan Nurullah Aslan ve Kasımpaşa'dan Ertuğrul Taşkıran şu anda yerel kaleci listesini oluşturuyor. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın bu 3 kaleciye de onay verdiği aktarıldı.

real-betis-irfan-can-egribayati-istiyor-359-cover

Onur Recep Kıvrak 3 Temmuz'u unutmadı! Onur Recep Kıvrak 3 Temmuz'u unutmadı!

Göztepe'den 23 yaşındaki kaleci İrfancan ve Samsunspor'dan 24 yaşındaki kaleci Nurullah Aslan'ın yaşları, potansiyelleri ve olumlu referanslarıyla bir adım önde oldukları vurgulandı. Kasımpaşalı 32 yaşındaki Ertuğrul, kadroda daha çok alternatif bir kaleci olarak düşünülebilir. Ancak bordo-mavililerin kaleci transferinde her şey Uğurcan Çakır'ın geleceğine bağlı olacak.

nurullah-aslan

Öte yandan Trabzonspor'da Erce Kardeşler'in yanı sıra diğer genç kaleciler de ya kiralık ya da tamamen elden çıkarılıyor. Bu nedenle Uğurcan kalsa bile Trabzonspor'da mutlaka kaleci transferi olacak.