Süper Lig şampiyonu Trabzonspor’da transfer haberleri peşpeşe gelmeye devam ederken en çok merak edilen kişi Kaptan Uğurcan Çakır’da yeni bir gelişme yaşandı. A spor ekranlarında önemli açıklamalarda bulunan menajeri ve abisi Necdet Çakır, “4 büyük ligden resmi olmasa da ilgiler var. Kulüplerle kontak halindeyim.” dedi.

Performansını önceki sezondan beri artırarak devam eden Çakır’ın hakkında menajeri Necdet Çakır şu değerlendirmelerde bulundu: “Kişisel gelişimi için bir ekibi var Uğurcan’ın. Birkaç senedir çalıştığı bir ekibi. Onlarla beraber sürekli mental olarak kendini hazır tutması gerektiğini biliyordu. Bireysel antrenörü var. 1 yıldır. Ondan öncede kendisi bireysel antrenman yapıyordu. Ama daha profesyonel biriyle çalışması için hem menajeri hem de abisi olarak yönlendirdiğim İstanbul’dan bir antrenör ile çalıştık. Bu sene performansını katlayarak ileriye taşıdı.”

Uğurcan Çakır için en çok merak edilen konulardan biri olan transferi hakkında menajeri Çakır, “4 büyük ligden resmi olmasa da ilgiler var. Kulüplerle kontak halindeyim. Ama şuanda transfer sezonu biraz yavaş ilerliyor. Avrupa’da özellikle. Serbest kalan kaleciler var. Serbest olan kalecilerinde yer değiştirmesi söz konusu. Sürekli sportif direktörlerle ve yöneticilerle konuşma halindeyim. 4 büyük ligden talepler var. Ama tabi söylenen basında geçen bonservisleri ulaşılması çok zor çünkü ben buradan açıkça söylüyorum. Uğurcan için verilebilecek bonservis bedeli 10 ile 15 milyon Euro arası. Türkiye’den çıkışı için üstü çok zor olur. ” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamına şu cümleleri ekledi: “ Görüştüğüm kulüplerle şu noktaya geldik. Sözel bir takım rakamlar telaffuz edildi. Resmi olmadan bir şey söylemek doğru olmaz. Bazı kulüplerle sözel noktalara geldik.”

Trabzonspor'dan Edin Visca'nın sakatlığı hakkında ilk açıklama! Trabzonspor'dan Edin Visca'nın sakatlığı hakkında ilk açıklama!