Uğurcan Çakır'a tekliflerin geldiği bileneler arasında yerini alırken teklifte bulunacak 3 takım söylendi.

Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'da transfer görüşmeleri sürerken Uğurcan Çakır transferinin ne olacağı kesinlik kazanmadı. Bunun yanı sıra Kaptan Uğurcan Çakır'a tekliflerin geldiği bileneler arasında yerini alırken Aspor yorumcusu Hayri Beşer, Uğurcan Çakır’a teklifte bulunacak 3 takımı açıkladı. Uğurcan’ın transfer kriterlerini vurgulayan Beşer, “Avrupa’dan iyi bir kulüp olması lazım. Baş altı diyebileceğimiz bir kulüp olması lazım.” dedi.

Abdülkadir ve Uğurcan için karar verildi! İşte izlenecek yol... Abdülkadir ve Uğurcan için karar verildi! İşte izlenecek yol...

Sözlerinin devamında Trabzonspor'un yıldız oyuncusunun hangi kulüplerden teklif aldığını söyleyen Beşer, “ Hangi kulüplerden Uğurcan’a teklif var? Henüz resmiyete dönüşmeyen. Fransa’dan iki kulüp. Bunlardan bir tanesi Marsilya bir tanesi Monoca. Portekiz’den de Benfica’nın teklifi var. 15 milyon euro civarında bir teklif var. Ve Benfica stratejik transfer olarak Uğurcan’ı düşünüyor. Benfica transfer ederse bir sonraki sezon 20-30 milyon gibi bir rakama satma şeklinde. Burada Trabzonspor’a teklif edilecek rakam peşinatın dışında yüzde 25 yüzde 30 gibi bir sonraki transferden pay alma şeklinde olacak. Premier Ligden teklif yok.” açıklamasında bulundu.