Trabzonspor Süper Lig'de şampiyonluk yarışında yoluna dolu dizgin devam ederken Uğurcan Çakır'ın başarılı kurtarış yüzdesi ve istatistikleri dikkat çekiyor.

Kasımpaşa'yı kendi evi Trabzon'da 1-0'lık skorla mağlup eden Trabzonspor şampiyonluk yürüyüşüne rakipsiz bir şekilde devam ediyor. Bordo-Mavili takımın kaptanı 24 haftalık periyotta ortaya koyduğu performansla takımının başarısında çok büyük rol oynuyor.

ugurcan-cakir-trabzonspor_td4ao8c69g9g1c10l7dr46veu

Uğurcan Çakır, Süper Lig'de kalesine gelen son 34 şutun 30'nu kurtararak müthiş bir performans grafiği ortaya koydu. Bu sezonun genelinde ise kurtarış yüzdesi yüzde 83 oldu.

Uğurcan Çakır transferin en değerlisi

Kasımpaşa maçında da kalesini gole kapayan milli kaleci Avrupa'nın devlerinin de radarına girdi. Almanya başta olmak üzere İngiliz, İtalyan ve Fransız takımları da onu transfer etmek için yoğun mesai harcıyor.

ugurcan_cakir_kizardi_h437986_5be21

Gözden kaçırmayın

Ameliyat olan Serkan'a takım arkadaşlarından destek Ameliyat olan Serkan'a takım arkadaşlarından destek

Bordo-Mavili Yönetim, Uğurcan Çakır için 20 milyon Euro üzerinde bir bonservis bedeli elde etmek istiyor. Sezonun bitimiyle birlikte görüşmeler başlayacak. Uğurcan Çakır'ın hedefi ve en büyük hayali ise altyapısından yetiştiği Trabzonspor ile şampiyonluk yaşamak. Ardından Avrupa'nın yolunu tutmak.

BAŞARININ ADI UĞURCAN

Güncel piyasa değeri 17 milyon Euro olan Uğurcan Çakır'ın sözleşmesi 2024 yılında sona eriyor.