2021-2022 sezonu U19 Bölgesel Gelişim Ligi finalleri, Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde gerçekleştiriliyor. Yarı finalde günün ilk maçında Bodrumspor A.Ş., rakibi Bursa Yıldırım Spor'u penaltılar sonucunda 12-11 mağlup etti ve finale adını yazdırdı.

Günün diğer mücadelesinde ise Trabzon temsilcisi Yomraspor, Karşıyaka’ya 5-1 mağlup oldu ve finale çıkamadı. Yomra Spor'dan Aydın Şahin'in golüne karşılık Karşıyaka Mustafa Durgun, Taha Yeşilbaş (3) ve Yakup Emre Bakkal (Pen.) ile sonuca gitti.

25 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 18:00'de Karşıyaka ile Bodrumspor A.Ş. Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi 1 Nolu Saha'da finalde karşılaşacak. Aynı gün saat 16:00'da Yomra Spor ile Bursa Yıldırım Spor, 2 Nolu Saha'da üçüncülük müsabakası oynayacak. Karşılaşmaları Genç Milli Takım Teknik Direktörleri de tribünden izlediler.

Köroğlu: Bizim buralarda olmamız çok önemli.

Yomra Spor Teknik Direktörü Yalçın Köroğlu ise maçtan sonra şöyle konuştu: "Müsabakaya talihsiz bir golle başladık. Sonra beraberliği yakaladık. Savunmadaki hatalardan dolayı geriye düştük. Oyunu tutmaya çalıştık. Oyunda kalmaya çalıştık. Penaltıyla birlikte oyunda kırılma oldu. Zaten 4-1 olduktan sonra oyun koptu. Ama Karşıyaka'yı tebrik ediyorum. Bizim buralarda olmamız çok önemli. Çok zorlu gruplardan geçtik. Zorlu yollardan geçtik. Türkiye Futbol Federasyonu'na bize verdiği değerden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Üçüncülük müsabakasında Bursa Yıldırım Spor ile oynayacağız. Onlar da iyi takım. İyi bir maç olacak. Amacımız genç oyunculardan Türkiye liglerine aday oyuncular yetiştirmek. Bu organizasyonda bulunduğumuz için çok sevinçli ve gururluyuz."

Yomra Spor - Karşıyaka

Stat: Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi 1 Nolu Saha

Hakemler: Halim Kolancı, Serdar Soydan, Kerem İlitangil, Feyyaz Arıcı

Ali Öztürk Bakan Muş'un söylemlerini değerlendirdi! Ali Öztürk Bakan Muş'un söylemlerini değerlendirdi!

Yomra Spor: Ahmet Eren Özcelep, Aydın Şahin, Oğuzhan Köroğlu, Yiğithan Adanur (Dk. 46 Enes Parlayan), Enes Uzun (Dk. 71 Şafak Öztürk), Furkan Özcan, Volkan Kutlu, Hamit Hakan Şahiner © (Dk. 62 Berkant Kaplan), Mustafa Kemal Akdeniz (Dk. 62 Umutcan Altun), Emirhan Gedikli, Mustafa Doğan (Dk. 46 Emirhan Ustaömer)

Karşıyaka: Evra Saner Gülal, Mehmet Enes Gülalan, Ferdi Burgaz, Mertcan Koç, Efekan Kıran ©, Halil Coşkun (Dk. 68 Necat Küçük), Selçuk Çetiner (Dk. 75 Egemen Güngör), Taha Yeşilbaş (Dk. 82 Fırat Tuğrul), Mustafa Durgun, Yakup Emre Bakkal, Emre Özsarı

Goller: Aydın Şahin (Dk. 4), Mustafa Durgun (Dk. 9), Taha Yeşilbaş (Dk. 22, 34, 82), Yakup Emre Bakkal (Dk. 78 pen.)

Sarı Kartlar: Mehmet Enes Gülalan, Yakup Emre Bakkal (Karşıyaka)

Kırmızı Kart: Enes Parlayan (Dk. 86 Yomra Spor)