Konya'da bir kadına yardım ederken çıkan arbedede Özgür Duran'ı bıçakla öldüren Kadir Şeker tahliye edildi.

Diyanetten Promosyon açıklaması! "Caiz değil" Diyanetten Promosyon açıklaması! "Caiz değil"

Konya'da 5 Şubat 2020 tarihinde meydana gelen olayda Kadir Şeker, Özgür Duran'ın şiddetine maruz kalan Ayşe Dırla'yı kurtarmak istemiş ancak bu sırada patlak veren arbede sonucunda Duran bıçakla öldürülmüştü.

Tahliye kararını avukatı açıkladı

Olayın ardından tutuklanan ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Şeker'in geçtiğimiz günlerdeki davasında tutukluluğun devamına karar verilmiş daha önce 12,5 yıla indirilen cezası da 10 yıl 10 aya düşürülmüştü. Mahkemenin kararının ardından Kadir Şeker'in avukatları karara karşı itirazda bulundu. İtiraz üzerine Konya 4. Ağır Ceza Mahkemesi itiraz başvurusunu görüştü ve Kadir Şeker'in serbest bırakılmasına karar verdi.

Şeker'in avukatlarından Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ, Kadir Şeker için 4. Ağır Ceza Mahkemesine verdikleri itiraz dilekçesinin kabul edildiğini söyledi. Aladağ, tahliyeyi ve devam eden süreci takip ettiklerini belirtti.

Kadir Şeker açıklamalarda bulundu

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da Şeker'in gözaltına alınmasına itiraz ettiği öğrenildi. Kadir Şeker geçtiğimiz günlerde mahkemede şu ifadeleri kullandı: "Üzüldüğüm için gittim. Arkamdan saldırdı. Boğazımı sıktı. Ciğerlerimin acısını hissettim. Nefesim kesildi. Bıçağın sesinden korkar diye, bıçağımı çıkardım. Maktulün yaralandığını fark etmedim. Sadece sağ elimde acı hissettim. Kadının ağlamasını duymadım. Aleyhime ifadeler vermiş. Bir şey söylemek istemiyorum. Sadece yardım etmek istedim. Hayatını kaybettiğim için üzgünüm."