Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin geçtiğimiz günlerde sarf ettiği "Kimsenin şüphesi olmasın, ekonomimiz güçlenerek yoluna devam ediyor." ifadeleri ile ekonomide büyümeye işaret etmişti. Bugün TÜİK tarafından açıklanan büyüme rakamlarına göre Türkiye ekonomisi, yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 büyüdü.

Elektrik-elektronik sektöründen 8 ayda 9,6 milyar dolarlık ihracat Elektrik-elektronik sektöründen 8 ayda 9,6 milyar dolarlık ihracat

İnşaat sektöründe düşüş

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "GSYH'yi oluşturan faaliyetler incelendiğinde; 2022 yılı ikinci çeyreğinde bir önceki yıla göre zincirlenmiş hacim endeksi olarak; finans ve sigorta faaliyetleri %26,6, hizmet faaliyetleri %18,1, mesleki, idari ve destek hizmet faaliyetleri %11,0, sanayi %7,8, bilgi ve iletişim faaliyetleri %5,3, gayrimenkul faaliyetleri %4,1, diğer hizmet faaliyetleri %1,9 ve kamu yönetimi, eğitim, insan sağlığı ve sosyal hizmet faaliyetleri %1,7 arttı. Tarım, ormancılık ve balıkçılık %2,9 ile inşaat sektörü ise %10,9 azaldı.