Türkiye hac kontenjanı açıklandı mı? 2022 yılında Türkiye’den Suudi Arabistan’a hac vazifesi için hacı adayları kabul edilecek. Hacca gitmek isteyenler “Türkiye’nin hac kotası nedir?” sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Bu sene kaç kişi hacca gidecek? Detaylar yazımızda.

İki yıllık zorunlu aradan sonra

Türkiye’den kutsal topraklara yolculuğa pandemi koşulları dolayısıyla iki yıllık ara verilmişti. Bu sene için müjdeli haber geldi. Kutsal topraklara hac vazifesini yerine getirmek için gitmek isteyenler “Türkiye’nin hac kontenjanı belli oldu mu?” diye soruyor.

diyanet_erbas

TOKİ için son gün bugün TOKİ için son gün bugün

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, VAV TV’ye hac kontenjanı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erbaş, hacla ilgili kotanın yani Türkiye’den hacca gidecek hacı adaylarının sayısının belli olduğunu söyledi. Bu sene ülkemizden 37 bin 770 kişi hacca gidecek. Ramazan’dan bir hafta önce umre yapan, hac hazırlıkları ile ilgili etkinliklere katılan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yetkililere Türkiye’de vaka sayılarının azaldığını belirttiklerini söyledi.

Türkiye’ye umre de açıldı

Erbaş, Türkiye’ye umrenin de açıldığını, gitmek isteyenlerin istedikleri zaman vizelerini alarak gidebileceklerini söyledi. Yaş kotası olduğunu, 65 yaşını geçmiş olanların 2022 yılında hacca gidemeyeceğini sözlerine ekledi.