İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Polis Teşkilatı’nın 177’nci kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde konuştu. Bakan Soylu, 2021 sonu itibariyle PKK’nın yurt içindeki militan sayısının 150 civarında olduğunu aktardı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Müdürlüğü'nün 177. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle şehit ve gazi aileleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Ankara Çankaya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nde düzenlenen programda Bakan Soylu ile birlikte Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş yer aldı.

süleyman soylu 24-2

Burada bir konuşma yapan Soylu, "Gücümüz; Bu bizim inancımızla, insanlara ve devlete bakışımızla, anlayışımızla ilgili. Bu yüzden bizi bölüp parçalamak isteyenler buraya saldırmak istiyorlar. Batı emperyalizmi, PKK, FETÖ, sol terör örgütleri buraya saldırdı. Onların en büyük sorunu inancımız, anlayışımız, birlik ve kardeşliğimizdir.

"GÖRMEDİĞİ, ÇEKMEDİĞİ KALMAYAN BİR MİLLETİZ"

Tüm güvenlik güçlerimizle gurur duyuyoruz. Biz büyük zorluklardan geçmiş bir milletiz. Neredeyse görecek hiçbir şeyi kalmayan bir milletiz. En son 15 Temmuz'da bu asil millet büyük bir imtihandan geçmiştir. Şehitlerimiz, gazilerimiz oldu. Bu ülkenin tapusunu almaya çalışanlara kahramanca 'Canımızı vereceğiz, namusumuzu vermeyeceğiz' dediler.

süleyman soylu 24-1

"BU TEŞKİLAT FETÖ'YÜ İYİ TANIR"

Bu teşkilat FETÖ'yü iyi tanıyor. Onları dize getiren, bu topraklardan koparan bir teşkilattır. FETÖ'yü kazımaya yemin etmiş bir örgüt. Polis teşkilatı FETÖ'nün berelerinin iftiralarına, fitnelere, ayak oyunlarına teslim olamayan bir teşkilat değildir. Polis teşkilatı, FETÖ'nün çürüklerinin ne iftiralarına ne fitnelere ne de ayak oyunlarına teslim olabilecek bir teşkilat değildir. Polis Teşkilatımız; cumhuriyetin, demokrasimizin, anayasamızın, hukuk devletimizin ve milletimizin eminidir. Allah, Polis Teşkilatımızdan ve bütün güvenlik güçlerimizden razı olsun.

Bize ayak oyunları oynama, tezgahlar kurma fırsatı vermeyecek bir güç yarattık. 2016 yılında 88 bin narkotik operasyonu gerçekleştirdik. Bu 2021'de 217.000'e yükseldi. Sadece 2019 ve 2021 arasında yüzde 45 artırdık. 2016 yılında uyuşturucu suçlarından 123 bin gözaltı yapıyorduk. 2021 yılı sonunda yaptığımız gözaltı sayısı 285 bin oldu.

süleyman soylu kapak

"REINA SALDIRISINDAN BU YANA TEK BİR TERÖR EYLEMİ YOK"

Kılıçdaroğlu'na zor soru! İmamoğlu mu, Yavaş mı? Kılıçdaroğlu'na zor soru! İmamoğlu mu, Yavaş mı?

Türkiye birden fazla terör örgütüyle mücadele ediyor. Dünyada bu kadar çok küresel terör örgütüyle aynı anda savaşan başka bir devlet yok. Bir yanda PKK, bir yanda DEAŞ, bir yanda FETÖ.  Allah'a şükür hiçbirine teslim olmadık. Bugün sol terör örgütlerinin kırsalda hiç üyesi kalmamıştır. Şehir yapılarında da herhangi bir faaliyet göstermediler. Allah'a şükür 31 Aralık 2016 Reina saldırısından bu yana şehirlerimizde tek bir terör eylemi yaşanmadı.

süleyman soylu-1

"PKK MAĞARADAN ÇIKAMIYOR"

2021 sonu itibariyle PKK'nın 150 civarında üyesi kaldı. Mağaralardan çıkamıyorlar. Şehirlerde örgütlenemezler. Sol terör örgütleriyle birlikte üniversiteleri kışkırtmaya çalıştılar ama biz buna engel olduk, izin vermedik. Türk Polis Teşkilatı 177 yaşında. 177 yılın en ağır güvenlik sorunları ile karşı karşıya olmakla birlikte saha başarısı, teknik anlamda, personel ve teknoloji kullanımı açısından 177 yılın zirvesindedir.