DEAŞ’ın planı deşifre edildi

13 Mayıs 2017 Cumartesi 08:49
DEAŞ’ın planı deşifre edildi

61MEDYA / ENİS YILDIRIM- Hainlerin emniyete yönelik saldırı planı deşifre edildi, kentte alarma geçildi

DEAŞ’lı Teröristlerin Keşif Planı

DEAŞ terör örgütünün Trabzon Emniyet Müdürlüğünü hedefe koyduğunu ortaya çıktı.  İstihbarat birimleri, DEAŞ terör örgütünün Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün yanı sıra eklentilerine yönelik keşif yaptığı ve yapacağı yönünde aldığı bilgileri İçişleri Bakanlığı ile paylaştı. Bakanlık, Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden Trabzon Emniyet Müdürlüğünü, tedbir alması konusunda uyardı. Biri Türk, iki teröristin ismi belirlendi.

Emniyet Müdürü Tedbiri Almıştı

EMNİYET Genel Müdürlüğünün uyarısından önce gerekli tedbirleri aldığı görülen Trabzon Emniyet Müdürü Hakan Arıkan, emniyet müdürlüğünün etrafına bir süredir beklettiği özel hareket polislerine takviye yapılması emrini verdi. Emniyet çevresinde resmi ekiplere devriye nöbeti talimatını veren Emniyet Müdürü Arıkan, karakolların yanı sıra polis evi ve polis okulu bölgesinde gerekli tedbirlerin alınması talimatını vermişti. 

DEAŞ terör örgütünün Trabzon Emniyet Müdürlüğünü hedefe koyduğunu ortaya çıktı. Trabzon’da olağanüstü hal ilan eden polis, kentte kuş uçurtmuyor.

BİLGELER BAKAN SOYLU İLE PAYLAŞILDI

İstihbarat birimleri, DEAŞ terör örgütünün faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla yaptığı çalışmalar çerçevesinde örgütün yeni eylem planlarına ulaşıldı. İstihbarat birimleri, DEAŞ terör örgütünün Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün yanı sıra eklentilerine yönelik keşif yaptığı ve yapacağı yönünde aldığı bilgileri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile paylaştı. Emniyet Genel Müdürlüğü, istihbarat birimlerinden gelen bilgi üzerine Trabzon Emniyet Müdürlüğünü, terör örgütüne yönelik gerekli tedbirleri alması konusunda uyardı.

EMNİYET MÜDÜRÜ TEDBİRLERİ ALMIŞTI

Terör örgütlerinin olası saldırı ihtimaline karşın kentte gerekli tüm tedbirleri alan Trabzon Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, Emniyet Genel Müdürlüğünden Trabzon’a ulaşan bilgi üzerine, koruma duvarını güçlendirdi. Polisi alarma geçiren Trabzon Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, emniyet yerleşkesinin etrafına daha önce yerleştirdiği özel hareket polislerine takviye yapılarak güçlendirilmesi talimatını verdi. Resmi ekiplere uzun süredir kritik noktalarda devriye nöbeti yaptırılması talimatını veren Emniyet Müdürü Arıkan, karakollardaki güvenlik duvarını güçlendirmesini istedi. Ayrıca polisevi ve polis okulu bölgesinde de tedbirler arttırıldı. 

TERÖRİSTLERİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

İstihbarat birimleri eylem yapacak teröristlerin isimlerini deşifre etti. Emniyet Genel Müdürlüğü eylem yapmayı planlayan bir erkek bir kadın teröristin açık kimliklerini Trabzon’a bildirdi. Trabzon Emniyet Müdürlüğü, deniz ve havalimanındaki sınır kapılarında da gerekli tedbirleri aldı. 

Son Güncelleme: 13.05.2017 13:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.