Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Mart ayı dünya sıralamasını açıkladı. Türkiye, sıralamada dört basamak gerileyerek 43. sıraya yerleşti.

FIFA'nın internet sitesinde yayınlanan sıralamada Brezilya, bin 832 puanla zirveye yerleşirken, Belçika bin 824 puanla ikinciliğe geriledi, Fransa ise bin 789 puanla üçüncülüğünü sürdürdü.

O4ogvR-x

A Millî Takımımızın UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup'taki rakiplerinden Lüksemburg 94. sırada yer alırken, Faroe Adaları 124'üncü, Litvanya ise 138. sıraya yerleşti.

Guguloğlu'ndan örnek davranış! TFF yönetimine neden girmediği ortaya çıktı Guguloğlu'ndan örnek davranış! TFF yönetimine neden girmediği ortaya çıktı

1 Haziran 2019 tarihinde göreve gelen Nihat Özdemir TFF’si son gelişmelerle birlikte Türk futboluna her noktada dip yaptırdı. A milli futbol takımı şanslı olduğu gruptan çıkamadı ve Katar’da yapılacak Dünya şampiyonasına gidemedi.

son-dakika-nihat-ozdemir-ana-hedefimiz-2020-21-13435511_9637_amp

Türk hakemliğinin gururu ve ülkemizi Dünya Kupası’nda temsil edecek olan Cüneyt Çakır’ın önü kesilmek istendi. 13 hakemin sistem dışına itildiği TFF kararını Tahkim Kurulu bozdu. Konu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildiğinde ‘Söyleyin şunlara edepsizlik yapmasınlar’ şeklinde çok sert tepki göstermişti. Bu arada Nihat Özemir’in Temsilciler Kurulu başkanı Abdurrahman Arıcı’nın istifa etmesini istediği de öğrenildi.

EGC4NX2XYAI7tke

 Bunlar yaşanırken TFF’nin hukuktan sorumlu yöneticisi Mehmet Baykan bütün görevlerinden istifa etti. Ortada tamamen büyük bir kaos var. Türk futbol Kamuoyu artık Nihat Özdemir ve yönetiminin görevden el çektirilmesini istiyor. Son gelişmelere göre Nihat Özdemir 4 Nisan Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çıkarak görevi bırakmak istediğini ileteceği öğrenildi.

Haziran ayında mali genel kurulunu yapacak olan TFF’de genel kurula seçim maddesi eklenmesi bekleniyor.