Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, derneğin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Kamu Yararına Çalışan Dernek olarak kabul edildiğini bildirdi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, derneğin Kamu Yararına Çalışan Dernek olarak sayılma talebinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını açıkladı. Konfederasyon olarak sürdürdükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Aktürk, “2012 yılında yedi federasyonun bir araya gelmesiyle kurulan, ülkemizin her bölgesinde Konfederasyon çalışmalarını sürdüren, birleştirici rolü olan  toplantılar düzenleyen 2019 yılında İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun tensipleriyle projelendirilip hayata geçirdiği "Türkiye Muhtarları El Ele" Projesini başarıyla yürüterek bu fonksiyonunu sürdüren şu anda  12 federasyon 143 Dernek ile  50.000 muhtara hitap ederek çalışmalarına devam eden konfederasyonumuz 5253 sayılı Dernekler Kanunu'nun 27 maddesi uyarınca Kamu Yararına  Çalışan Dernek olarak sayılma talebi Sayın Cumhurbaşkanımızın 08.08.2022 tarih ve 5953 sayılı kararıyla onaylanarak kabul edilmiştir.” dedi.

ÇALIŞMALARA DEVAM MESAJI VERİLDİ

Trabzon Otizm Derneği, bakımevinde vahşice katledilen M.E için toplandı! Trabzon Otizm Derneği, bakımevinde vahşice katledilen M.E için toplandı!

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak yaptığımız her çalışmada, bulunduğumuz her talepte daima bizlerin yanında olan bizlere güç vere başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya ve bu çalışmalarda emeği olan tüm muhtarlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu bizlere karşı gösterilen bu inanç ve duyulan güven karşısında çalışmalarına ülkesi ve milleti için daha da güçlü devam edecektir.” ifadelerini kullandı.