Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, önemli açıklamalarda bulundu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, önemli açıklamalarda bulundu. Büyükekşi, Türkiye A Milli Takımı ile ilgili yaptığı açıklamalarda, "Birçok değerli hocamız var. Tecrübelerinden faydalanmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde onlarla görüşerek istişare kurulu oluşturmayı düşünüyoruz" dedi.

Hakem atamaları konusunda şeffaf davranıyoruz vurgusu yapan Büyükekşi, "Yeni nesil hakem atama sistemine geçtik. Hatta biraz daha ileriye gidiyoruz, önümüzdeki günlerde kulüp başkanlarını çağırıp, ligin bir haftasının maçlarına onların gözleri önünde hakem ataması yapacağız.  Operasyon hakemi yanlış bir tanımlama. Bugün İngiltere'de bir hakem için böyle ağır konuşmalar yapamazsınız. Yaparsanız da büyük ceza alırsınız. Önümüzdeki dönemde de hakemlere ağır ithamlarda bulunanlara yönelik cezai yaptırım için adımlar atacağız."

Büyükekşi, "VAR hata yapmıyor. Türkiye'de protokol dışı kararlar verildiği için tartışmalı hale geldi. Biz, tekrar protokol sınırlarına çektik. Yakında VAR Merkezi'ni başkanlar, basın ve hocaların ziyaretine açacağız. İsteyenler simülasyonda maç yönetecek."

FfQuqpDWYAENaKn

Marek Hamsik Trabzonspor'dan ayrılacak mı? Bizimle kal çağrısı.... Marek Hamsik Trabzonspor'dan ayrılacak mı? Bizimle kal çağrısı....