TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, önemli açıklamalar yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, önemli açıklamalarda bulundu. 2022-2023 Sezonu Merkez Hakem Kurulu Yaz Semineri açılışında konuşan Büyükekşi, "Hakemlerimize 10 ayrı testi içeren psikoteknik testler yapılıyor. Bunlar üniversite hocalarımız tarafından ayrı ayrı analiz edilecek. Hakem atamalarında da modern yazılımlardan faydalanarak insan inisiyatifini azaltacağız." 

VAR Sistemi ile ilgili de paylaşımlarda bulunan TFF Başkanı, "VAR ve saha hakemlerini ayırma kararı aldık. Hakemlerimizin bu konuda daha iyi deneyimleri olacaktır. Her hakem kendi alanında uzmanlaşacak. VAR'daki hakem ile saha hakemi arasında ücret olarak fark vardı. Bunu da ortadan kaldırıyoruz" dedi.

Sörloth yok dedikçe, Fenerbahçe peşini bırakmıyor Sörloth yok dedikçe, Fenerbahçe peşini bırakmıyor

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sabri Çelik de bazı açıklamalar yaptı. Çelik, "Yabancı hakem eğitimcimiz UEFA Hakem Kurulu Başkanı Yardımcısı Hugh Dallas oldu. Bu konuda TFF ile kendisi anlaştı. 12 yıldır UEFA Hakem Kurulu'ndan çalışan Dallas'ın tecrübelerinden yararlanacağız. Süper Lig atamalarını hibrit sistemle yapacağız. Bu sezon tarihi uygulamalara tanıklık edeceğiz. Ayrı bir VAR kadrosu kuracağız. Gerekli olduğunda diğer ülkelerden VAR hakemi devreye girecek.