TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın 24 Nisan Sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili meclise sunduğu, “Ermeni soykırımının tanınması, soykırım faillerinin isimlerinin kamusal alandan kaldırılması” isimli teklife sert tepki gösterdi. Kuru, “Türk Milleti bu haince duruma karşı yaptırım beklemektedir.” dedi.

TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın 24 Nisan Sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili meclise sunduğu, “Ermeni soykırımın tanınması, soykırım faillerinin isimlerinin kamusal alandan kaldırılması” isimli teklife sert tepki gösterdi. Kuru, “Türk Milletinin Meclisinde, Milletvekili olarak Paylan’ın, hainliği ve saçmalığı yer almıştır. Türk milletinin tarihi hakikatlerini yok sayarcasına, tarihten, bilgiden ve belgeden yoksun olan Milletvekili Payan’ a, verdiği yasa teklifi iade edilse de hukuk yollarının hatırlatılması gerekmektedir. Türk Milleti bu haince duruma karşı yaptırım beklemektedir.” dedi.

SINIR TANIMAYANLAR HUKUKA ÇEKİLMELİDİR

Kuru, HDP’li Paylan’ın yaptığının hukuki bir karşılığı olması gerektiğini söyleyerek, “Tarih şuurundan yoksun ve hukuk tanımazlık içinde olan HDP Milletvekili Garo Paylan, sözde Ermeni soykırımı safsatasıyla TBMM’ de bir kez daha hainliğini göstermiştir. Türk Milletinin Meclisinde, Milletvekili olarak Paylan’ in, hainliği ve saçmalığı yer almıştır. 1915 olayları olarak sözde Ermeni soykırım iddiasını 24 Nisan’ a rastlatarak, verdiği yasa teklifinin TBMM Başkanınca iç tüzük hükümlerine aykırı oldu gerekçesiyle iade edilmesi uygar devler varlığının ifadesidir.  Türk milletinin tarihi hakikatlerini yok sayarcasına, tarihten, bilgiden ve belgeden yoksun olan Milletvekili Payan’ a, verdiği yasa teklifi iade edilse de hukuk yollarının hatırlatılması gerekmektedir. Milletvekili olarak üyeliğinin değerlendirilmesiyle, kalpleri ve akılları tutulmuş bedbahtlar olarak yer almaları önemli olacaktır” ifadelerini kullandı.

TÜRK MİLLETİ BU HAİNCE DURUMA KARŞI YAPTIRIM BEKLEMEKTEDİR

Kuru, Ermenilerin şehit ettiği Türkleri hatırlatarak, “TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; sözde soykırım iddiasına yasa teklifi verecek ve teklife imza koyacak kadar, bilgi ve belgeye sahip olmadan, Türk milletinin değerlerine hasım hane içinde olma çabalarının yaptırımı olmalıdır. Ve Türk Milleti bu haince duruma karşı yaptırım beklemektedir.  Ermeni terörüne şehit vermiş Kamu Çalışanların temsili olarak ifade etmekteyiz ki; Arşivlerini açamayanlar için TBMM’ de üye olan Milletvekili Paylan ve diğerleri hangi değerlendirmeleriyle hüküm vermiştir. Dr. Bahaeddin Şakir ile Trabzon Valisi Cemal Azmi Berlin’ de, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yurt dışındaki temsilcilerini alçakça şehit edenleri görememiştir” dedi.

MİLLETVEKİLİ KİME ÇANAK TUTMUŞTUR?

Kuru, Türkiye’nin tarihinin büyüklüğünü ve günümüzdeki konumunun önemine değinerek HDP’li vekilin kime çanak tuttuğunu sorarak, “Bu günde küreselleşen dünya, Türkiye’nin, Türk dünyasının önüne büyük fırsatlar vermektedir. Bu nedenledir ki, Türkiye için yeni ama kafalarında, raflarında, hep duran ayak oyunları gündemde olacaktır. ABD Başkanının sözde soykırım oyunu aynı anlayışın göstergesidir.  Türk vahşetine hiçbir yerde tesadüf edilemediği halde, bile bile sözde soykırımla uydurulmuş siyasi bir hikâye oynanmaktadır. Bakın, çağı anlayabilmek için Ermeni safsatasının Türkiye’ye karşı uygulamalarını kısaca hatırlayalım: Fransa Parlamentosu’nun Ermeni soykırımı adı altında ki kararı olmuştu. ABD’nin her 24 Nisan’ da, Ermeni lobicilerinin saçmalıklarına çanak tuttuğu ortada iken, TBMM Milletvekili olarak görev yapanlar kime çanak tutmuştur?  TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; Tarihten günümüze deneyimleriyle Kahramanlık örneklerini sergileyen TBMM’nin, o, dönemdeki bir kararında; Ortadoğu, Kafkasya, kalplerini bize bağlamışlardır. Azerbaycan bize samimidir. Ermeniler İslam halkını ortadan kaldırmaya çalışıyor, İngilizler, Fransızlar, Yunanlılar, Trakya bütün bunların emellerini biliyoruz. diyen TBMM, tarihte ışık olmuştu. Bu gün de safsata ve alçaklık içinde verilen yasa tasarısını iade etmiştir” sözlerini kullandı.

Fatoş YETİMHELLAÇ