Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr.Dila Baran, Bilişim-Dağıtım Birim Şefi Dr. Havva Alperen ve Bölge Planlama Sorumlusu Rüchan Keleş tarafından Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı başkan yardımcısı Davut Çakıroğlu’na ziyarette bulunuldu.
Yapılan ziyarette, 28 Ağustos tarihinde Çakıroğlu Yaylasında gerçekleştirilen Çakıroğlu Yayla Etkinliğinde kısıtlı zamana ve 2.500 rakıma rağmen Türk Kızılay’ın kan bağış kampanyasında farkındalık yaratıldığı 51 bağışçıdan kan alındığı ve bu 51 bağışçının 17 sinin yeni bağışçı olarak Kızılay’a kazandırılmasının kıymetli olduğu ve etkinliğin benzer organizasyonlara örnek oluşturması açısından son derece anlamlı olduğunu ifade edildi.

WhatsApp Image 2022-09-02 at 11.51.28
Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı Davut Çakıroğlu, yardımlaşma kültürünü yaşatmayı önceleyen bir gelenekten geldiklerini, Ülkemizin ve Dünyanın sayılı köklü, güzide kurumlarından Kızılay ile  işbirliği yapmış olmaktan onur duyduklarını dile getirerek tarihi süreç içinde zor zamanlarda, Milletimizin geleneksel yardım etme ve dayanışma refleksini kurumsal kimlik ile birleştirip ayrım yapmaksızın,  zorda kalanların yanı başında olan Kızılay’ın Logosu’nun  Vakıf olarak  kendi logolarının yanında bulunmasının  kendileri için paha biçilemez değerde olduğunu ifade etti.

Milletvekili CORA'dan Ortahisar Mesleki Eğitim Merkezine ziyaret Milletvekili CORA'dan Ortahisar Mesleki Eğitim Merkezine ziyaret

WhatsApp Image 2022-09-02 at 11.51.29
Çakıroğlu sözlerinni devamında, "Kızılay’ın Milletimiz adına yaptığı yardımların yanı sıra, İnsan vücudundaki sıvıyı, Kızılay’ın endüstriyel bir fabrika gibi hem bilimsel hem kimyasal birçok işleme tabi tutarak işlediğini ve insan hayatının devamı adına bir çok ürüne dönüştürdüğünü biliyoruz. STK lar olarak bizlerin  faaliyetlerimiz içerisinde Kızılay çalışmalarına daha fazla yer vermemiz gerekmekte, olup bu anlayışın yaygınlaşacağına olan inancımız tamdır.’’ dedi.
Görüşme sonunda Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı adına Davut Çakıroğlu’na plaket ve  ‘’kırk yıl hatırı ‘’ olması dilekleri ile kahve fincanı takdim etti.
Davut Çakıroğlu da Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’ne Vakfın sosyal sorumluluk faaliyetlerine katkılarından dolayı teşekkür ederek  plaket takdim etti.