Türk İş Temsilcisi Göktan Gedikli,  Türk İş 70. yıldönümü dolayısıyla Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın açıklamasında bulundu.

Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur? Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur?

Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi Gökhan Gedikli, Türk-İş’in kuruluşunun 70. Yıldönümünde basın açıklaması yaparak işçilerin hakkını her zaman savunacaklarını açıkladı

Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Trabzon 1 No.lu Şube Başkanı Gökhan Gedikli, Türk-İş’in kuruluşunun 70. yıldönümü dolayısıyla Türk-İş’e bağlı Şube Başkanları ile birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yaptı. Gökhan Gedikli açıklamasında, “31 Temmuz 1952 yılında, sendika ve işçi birliklerinin bir araya gelmesiyle tabanda örgütlenerek kurulan Türkiye İşçi  Sendikaları Konfederasyonu ( TÜRK-İŞ ), Ülkenin ilk ve en büyük işçi konfederasyonudur. Türkiye genelinde 5 bölge ve 81 ilde temsilcilikleri bulunmaktadır. Konfederasyona, biri KKTC’ de olmak üzere üye 34 sendika bulunmaktadır. Gönüllü üyeliğin geçerli olduğu bir yapılanma söz konusudur. TÜRK-İŞ; insan hakları, çoğulcu ve özgürlükçü demokrasi kuralları, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışı çerçevesinde çalışanların hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek doğrultusunda çalışmalarını 70 yıldan bu yana sürdürmektedir. TÜRK-İŞ, adındaki Türkiye ibaresi ve logosundaki ay yıldızlı bayrakla her zaman ülkemizin birliği, huzuru ve kalkınmasını ön planda tutmuş; bu doğrultuda mücadelesini sürdürmüştür. TÜRK-İŞ, Uluslararası   Çalışma Örgütünün   ( ILO )  Uluslar arası Çalışma Konferansında işçileri yıllardır temsil etmektedir.” ifadelerini kullandı.

TÜRK İŞ HİÇ KİMSENİN BAŞINI ÖNE DÜŞÜRMEDİ

Türk-İş’in yıllardır işçiler için mücadele ettiğine dikkati çeken Başkan Gedikli, “Türk-İş’in tarihi Türkiye emek mücadelesinin, Türkiye işçi sınıfı mücadelesinin tarihi haline geldi. Yurdumuzun tüm çalışanları, emeklileri; yaşamını alın teri dökerek kazananları, hakları söz konusu olunca yüzünü Türk-İş’e döner. Türk-İş emek mücadelesine öncülük eder, yol gösterir. Yani Türk-İş bir nevi kar küreyicidir. Yani Türk-İş’in mücadelesi, herkesin insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesi için verilen mücadeledir. Türk-İş, toplumsal huzurun, üretilen refahtan emekçilerin hakça pay almalarıyla mümkün olacağına inanır. Onlarca yıla dayanan mücadele birikimiyle Türk-İş 70 yılı geride bıraktı. Onlarca yıl içinde buhranlı birçok dönemden geçen Türk-İş, örgütlü yüz binlerce üyesi ve yurdumuz emekçilerinin güveni sayesinde bugüne kadar geldi. Türk-İş yaşamını emeğiyle sürdüren hiç kimsenin başını öne düşürmedi, yüzünü kara çıkarmadı. Bundan sonra da çıkarmayacak. Yaşasın ekmek barış özgürlük mücadelemiz… Yaşasın Türkiye işçi sınıfı… Yaşasın Türk-İş… 70.yıl etkinliğimiz 30 Temmuz 20022 Cumartesi günü saat:16.00’da Anıtkabir ziyareti ile devam edecektir.” diye konuştu.