Yıllardır, spor müsabakalarında, özellikle de futbolda sıkça görürüz. No HOLOCOST, RESPECT ve FAİR PLAY. Birincisi Irkçılığa hayır, eyvallah biz zaten lanetliyoruz.

İkincisi SAYGI’ya vurgu yapar. Saygı varmı? Yok.

Neden, çünkü futbol endüstrisine çöreklenenlerin böyle bir derdi yok.

Onlar ”BÜYÜK CAMİALAR'dır. Hep onlar kazanacak, Onlar olmazsa spor olmaz, futbol olmaz, yayıncı kuruluş batar, biter. Neden? Çünkü sistemi onlar kurmuş ve onlar yönetiyor.

Gelelim FAİR PLAY’e. Futbol seyircisinin kahir ekseriyetine sorun ”FAİR PLAY, ne demek. Alacağınız cevap, rakip sakatlanınca topu taça atmak, top benden taca çıktı vs gibi.

Oysa bu eylemler centilmenliğe girer. FAİR PLAY, oyunu adil oynamak ve oynatmak demektir. Mahalle jargonunda bir söz vardır. ”Kimse ayranım kara demez, Onun için tarafların ve kazanmanın olduğu durumlarda oyunu hakem veya hakemler yönetir. Oyunun ve sonucunun “ADİL" olmasını sağlar. Vaka budur. Gerisi maval okumaktır.

Sistemi elinde tutan sözde bir Spor Klübünün Eski Başkanına soruyorlar. "Başkan; Futbol Federasyonu Başkanı olur musun?.."

Cevap: Ben CİKCİKSPOR’luyum ADİL olamam. Bu adam İş adamı bildiğim kadarıyla Mühendis. 2010-11 sezonunda, takımı 18 maçın 17 sini aldı, bir maç berabere bitti. Ve bu adam, namusu şerefi üzerine yemin etti. ”Ben Şike yapmadım.

Aradan 11 yıl geçmiş, Ne diyor ”BEN ADİL olamam." Basiret yok , Feraset yok kendini itibarsızlaştımak buna denir.