TFF ve MHK'deki istifaların ardından Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılacağı haberleri gündemde bomba etkisi yarattı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu'nun istifalarının ardından Türk futbolunda büyük bir deprem yaşanıyor. Son olarak Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılacağı iddiası büyük yankı uyandırdı.

nihat özdemir 2

"FUTBOLU 2 YIL YASAKLAYALIM"

Cornelius, Danimarka'da büyük şaşkınlık yarattı! Cornelius, Danimarka'da büyük şaşkınlık yarattı!

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programında Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılacağı iddia edildi. Konuyla ilgili yorum yapan Sinan Engin, "Futbolu iptal edelim. Futbola 2 yıl kadar yasak koyalım" dedi. Süper Lig'de yer alan takımların alt ligden küme düşmesinin kaldırılması için TFF'den talepte bulunmaları beklenirken, TFF'nin bu talebi memnuniyetle karşılayacağı belirtiliyor.

tff-2

Öte yandan programda adı geçmeyen bir kulüp başkanının sözleri ise şöyle: "Bu ligde zanlı olan TFF Başkanı gitti, 13 hakem tutuklandı, Başkan. MHK de istifa etti.Bu şartlar altında sadece Trabzonspor'un şampiyonluğu kabul edilmeli ve küme düşme iptal edilmelidir. Lig." "Günün sonunda 4 takımın ve şehrin düşmesi yazık olacak. Adımın şu anda kullanılmasını istemiyorum ama sezon bittiğinde o kadar çok konuşacağım ki, yer sallanacak."

Süper Lig'de 2019-2020 sezonunda pandemi nedeniyle küme düşme kaldırıldı.