Songül MAZLUM-TTSO’da 1 yılı aşkın bir süre boyunca kurumda çalışan E.Ç.’nin taciziyle karşı karşıya kaldığını ve çalıştığı kurumun buna adeta göz yumduğunu kaydeden Lale Yazıcı yargıya başvurmuştu.  3. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada gerekçeli karar açıklandı. Mahkeme heyeti, şantaj, cinsel taciz, kişilerin huzur ve sükununu bozma suçlarından yargılanan E.Ç.’nin cinsel taciz suçundan 15 ay 18 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına, diğer suçlardan ise beraat kararı verdi.  Ancak mahkeme heyeti sanığın sabıkasız oluşu, verilen cezanın 2 yıldan az olması, yeniden suç işleyeceğine dair mahkemede olumsuz kanaat oluşması üzerine hükmün açıklanmasını geri bırakarak sanık E.Ç.’nin beraatına karar verdi.

Trabzon'da yıllardır konuşulan projeler hakkında çarpıcı açıklama! Trabzon'da yıllardır konuşulan projeler hakkında çarpıcı açıklama!

VERİLEN İKİ CEZADA DA HÜKMÜN AÇIKLANMASI GERİ BIRAKILDI

Hakkında Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek veya Yaymak suçundan 6. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılan Lale Yazıcı için de karar verildi. Mahkeme E.Ç.’nin eşi A.Ç. ile ilgili kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirdiğine karar verip, 1 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti sanığın sabıkasız oluşu, verilen cezanın 2 yıldan az olması, yeniden suç işleyeceğine dair mahkemede olumsuz kanaat oluşması üzerine hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Mesai arkadaşını taciz ettiği hukuk önünde karara bağlanan E.Ç. tazminatı alarak işten çıkarılmıştı. Taciz mağduru Lale Yazıcı ise süt iznine çıkarken tazminatı verilmeden işten çıkarıldığını öne sürmüş ve işine iadesi için hukuk mücadelesi başlatmıştı.