Trabzon Arsin OSB Başkanı aynı zamanda TTSO Başkan Adayı Erkut Çelebi, TTSO’nun Ağustos ayı meclisinin ardından çözüldü. Çelebi, projelerin yapılmadığını belirterek Yatırım Adası’nda 10 yıl beklendiğini bir o kadar daha bekleneceğini mi sordu. Çelebi, “Geldiğimiz bugün Rize’ye uçak iniyor. Ovit’ten araba geçiyor. Yatırım Adası dediğimiz bölgeye bir karış toprak atmadık. Yatırım Adası’nı bana verseydiler şuana kadar bin dönümlük dolgusunu yapmıştım. Her şeyi siyasetten beklememek lazım.” dedi.

TRABZON’UN BU KADAR ZAMANI VAR MI?

Yatırım Adası’nda yol alınamadığını belirten Çelebi, birçok projenin de hayata geçirilemediğini belirterek eleştirilerde bulundu. Çelebi, “Cumhurbaşkanımız 2012 yılında geldiği zaman şunu söylemişti. Hayati Yazıcı, Erdoğan Bayraktar bakanlarımızdı. Bakanlarımıza ‘siz tutturdunuz Rize’ye havalimanı yapalım. Ovit’e tünel yapalım. Bakın bunlar güzel çalışmışlar. Güzel proje yapmışlar.’ Geldiğimiz bugün Rize’ye uçak iniyor. Ovit’ten araba geçiyor. Yatırım Adası dediğimiz bölgeye bir karış toprak atmadık. Dolgu yapmadık. B planı nedir? Trabzon’un bu kadar zamanı var mı? Lafla bu gemi yürümüyor. Bitirilen bir tane proje gösterilsin. İnovasyon Merkezi gösteriliyor. Hatta ‘100 milyon para harcadık’ deniyor. 100 milyon harcayıp o binayı yapmasaydınız keşke. Bir kişi çalışıyor mu orada? Projenin yapılan süreç içerisinde bitirilip sonuç üretmesi lazım.

HAYATA GEÇEN BİR TANE PROJE YOK

Yıllar sonra bir buçuk, 2 saat sunum yapma gereği duydu Başkan. Anlatılan projelerden hayata geçen bir tane proje yok. Bu koltuklarda uzun ömürlü oturup da bu insanların zamanını çalmanın bir mantığı, manası yok. Hizmet vermek istiyorsak, kısa sürede hizmeti yapar çekilirsin kenara, bir başkası gelir yapar.

Trabzon'da yaşanan kazada ölü sayısı 4'e yükseldi! Trabzon'da yaşanan kazada ölü sayısı 4'e yükseldi!

BUNLARI KİMSE KONUŞMAYACAK MI?

10 milyon avroluk AB Tersane projesi vardı. Ortada yok. 4 mevsim Karadeniz dediler, dünyanın masrafı yapıldı. Avusturalya’dan buraya insanlar getirildi. Ortada bir şey yok. Armada Kongre Merkezi dediler Araplara bağış yaptılar. 2019 yılında bitirilecekti. Cephesini ben yaptım. Benim de firmadan alacağım var. Şimdi gösteriyorlar şu, bu olacak. İyi de içine bir şey yapılmamış ki! İçi bomboş. Bu bina ne zaman bitecek? Yomra Belediye Başkanı buraya mühür vurdu. Yeniden açılabilmesi için 6 milyonluk kira borcu var. Yabancı yatırımcılar ülkeyi soyuyorlar. Bunları kimse konuşmayacak mı?

BİR 10 YIL DAHA BEKLEYECEK MİYİZ?

Yatırım Adası’nı bana verseydiler şuana kadar bin dönümlük dolgusunu yapmıştım. Çoğunu bitirmiştim. Her şeyi siyasetten beklememek lazım. İmkânlarını, fırsatlarını kendin yaratacaksın. Devletimiz bu kadar parayı verecek güçte değil. Cumhurbaşkanımız bir imkân vermiş. ‘Çok güzel bir proje’ demiş. Bunu yapmak da senin elinde. B planının içeriğini bilmiyoruz. Özel sektöre yaptırabilirlerse memnun oluruz. 10 yıl geçti aradan. Bir 10 yıl daha bekleyecek miyiz?” açıklamalarında bulundu.