Songül MAZLUM-TTSO 24. Meslek Komitesi bağımsız adayları Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde adaylık açıklamamasında bulundu. “O”cu “bu”cu olmadan meslek komitesi adayları olarak yola çıktıklarını kaydeden Komite adayları sözcüsü Murat Çavga, TTSO’da yeniliklere imza atmak istediklerini söyledi. 

Trabzon'da motosiklet faciası! Trabzon'da motosiklet faciası!

İKİ FİRMANIN MARKA YARIŞI HALİNE DÖNDÜ


Çavga, “Bu zamana kadar seçimlerde hep şucu ya da bucu olma durumu oldu. Biz sucu ya da bucu değiliz. Bir sistem değişikliği bir rol model olma arzumuz var. Ticaret ve Sanayi Odasında 9 bin 600 kişiden sadece 300-400’ü seçim heyecanı yaşıyor. Biz bu sayıya yedek komite adaylarımızla birlikte 14 kişiyi daha ekledik. Bizim komitemiz seyahat acentalarının oluşturduğu bir komite.  Ne yazık ki büyük iki firmanın birbirleriyle marka yarıştırdığı bir seçim haline gelmiş. Seyahat acentalarının yarısından çok iki firmanın marka yarışı yapacağı bir alan haline gelmiş. Sahayı geziyoruz. ‘Ocu musunuz bucu musunuz?’ diyorlar. Biz bağımsızız. Seçilirsek de komite üyelerine hangi başkan adaylarına oy verelim diye soracağız.” ifadelerini kullandı.

KAZANIRSAK SAHADA OLACAĞIZ


Seçim vaatlerinin sorulması üzerine Çavga, “Ticaret Odasının çayını içmeyen bir meslek erbabı bırakmayacağız. İnsanların Ticaret ve Sanayi Odasına girmesini bekliyoruz. Bunu sağlamaya çalışacağız. Seçimden sonra kazanırsak sahada olacağız. Şehre yayılan bir liste yaptık. Sahada olmak vaatlerimiz arasındadır.” şeklinde konuştu.


ADAYLIK AÇIKLAMASI İÇİN SALON VERİLMEMESİ


TTSO’nun toplantı salonu vermemesinin seçimde oy kullanırken etkili olup olmayacağının sorulması üzerine Çavga, “Biz bize oy verenlerin temsilcisi olacağız. Bu yüzden onlar kimi desteklerse bu yönde oy kullanacağız. Biz aslında bu kurumların daha paylaşımcı olmasını istiyoruz. Bu Ticaret ve Sanayi Odasının marka değerini yükseltir. Biz sadece toplantı için bize salon tahsis edilmesini de istemedik. Tüm adaylık açıklayacak sektör temsilcilerine salon tahsis edilmeliydi. Ortalama toplantı süresi 30 dakika. Her komiteye toplantı için böyle bir süre tanınsa bir hafta da toplantılar bitebilirdi.  Bize salon verilmemesi bizim TTSO’ya olan aidiyetimizi de bozmaz. TTSO’ya aidat ödeyenler sadece belge almaya gidiyoruz diyorlar. Bunun böyle olmaması lazım. Bunun artık değişmesi lazım.” yanıtını verdi.