Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Trabzon'da ilçe ilçe gezdi! Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Trabzon'da ilçe ilçe gezdi!

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’nun atanmasının ardından Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Metin İskenderoğlu, hem hayırlı olsun temennisini iletti hem de talepleri hatırlattı. Başkan İskenderoğlu, “Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu tekrar atanmıştır. 2018 yılında kurulan Üniversitemizin içinde bulunduğu durum, yaşanan sıkıntılar ve çözülmesi gereken problemler herkes tarafından bilinmektedir.

Sayın Rektörümüzden bu dönem içerisinde üniversitemizde yaşanan sorunların çözümünü beklemekteyiz. İdari ve akademik personelin özlük haklarının çözüme kavuşturulmasını, eğitim ve personelin çalışma fiziki ortamların iyileştirilmesini, akademik ve öğrenci memnuniyet oranlarının, eğitim kalitesinin hızlı bir şekilde artırılması gerekmektedir.” açıklamalarında bulundu.

RAPOR SUNACAKLAR

Taleplere ilişkin dosya sunacaklarını da açıklayan İskenderoğlu, “Sayın Hocamıza hayırlı olsun ziyareti sırasında yukarıda ifade ettiğimiz sorunları ve çözüm önerisi ile alakalı bir rapor sunacağız. Çalışanın mutlu, huzurlu ve üretken olduğu işyerinde sendikacılık yapmak bizim en büyük hedefimizdir. Türk Eğitim-Sen olarak bize düşen hiç bir görevden ve personelin lehine olan her türlü çalışmaya koşulsuz destek vereceğimizi belirtir yapılan atamanın hayırlı olmasını dileriz.Türk Eğitim-Sen varsa umut vardır, mücadele vardır, zafer vardır.” ifadelerini kullandı.