Trabzonspor'un Norveçli futbolcusu Anders Trondsen Göteborg ile anlaşması sonrası çok özel açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un Norveçli futbolcusu Anders Trondsen Göteborg ile anlaştı. Bu anlaşama sonrası Trondsen, İsveç basını Expressen’a özel açıklamalarda bulundu. Trabzonspor’dan, sakatlığından ve Marek Hamsik’den bahseden Trondsen tekrar milli takımda oynama hayalini kurduğunu anlattı.

İTİRAFGİBİAÇIKLAMA

Trabzonspor'un Kampına Bakın Hangi Takımlar Komşu Oluyor Trabzonspor'un Kampına Bakın Hangi Takımlar Komşu Oluyor

“Marek Hamsik büyük bir yıldız”

Trabzonspor’un yıldız ismi Marek Hamsik’ten bahseden Trondsen, “O büyük bir yıldız. Trabzon'a gideceği anlaşılınca Türkler tamamen çıldırdı. Şüphesiz bir yıldız olmasına rağmen çok iyi bir futbolcu. Yanı sıra çok mütevazı ve kibar bir insan. Türkiye'ye geldiğinde biraz İskandinavya’dan konuştuk. IFK, Göteborg ve her şey hakkında çok sıcak konuştu. Ama muhtemelen IFK Göteborg ve İskandinav futbolu hakkında ondan daha çok bilgim var.(gülerek)” dedi.

hamsik-7

Trondsen transfer olmasının nedeni açıkladı

Sakatlığı ve yaşanan yabancı oyuncu sınır yüzünden transfer olacağını hissettiği söyleyen Trondsen, “Eylül ortasında kulüp tarafından sözleşme fes edildi. Takımda çok fazla yabancı olduğu ve sakatlandığım için neredeyse geleceğini görüyordum. Bunun olacağını hissettim. Trabzon’a gittiğimde ilk başta çok iyi geçti ama diz sakatlığım beni 2020/21 sezonunun dışında tuttu.” ifadelerini kullandı.

Hedef Trabzonspor’daki gibi şampiyonluk

En zor geçirdiği günlerin sakatlığın ilk 3 ayı olduğu vurgulayan Norveçli futbolcu, “En kötü geçen zaman aslında çapraz bağ yaralanmasından hemen sonraki ilk üç aydı. Sonrası oldukça hızlı geçti. Çünkü en azından idmana çıkıp top ile çalışabildim. Çok iyi destek aldım ve aslında yedi buçuk ay sonra yedek kulübesindeydim. Ki bu oldukça erken bir zaman. Umarım kariyerimin en kötü sakatlık dönemini geride bırakmışımdır. Genel olarak Türkiye'de geçirdiğim zamandan çok memnunum. Sakatlığım olmadığı sürece çok iyi oynadım ve şampiyonluk aldım. Harika bir deneyimdi ve umarım Göteborg'da da benzer deneyimlerim olur.” açıklamasında bulundu.

Şampiyonluk kutlamalarının eşi benzeri yok

ŞAMPİYONLUK-2

Şampiyonluk kutlamalarından da bahseden Trondsen o günü şu sözlerle anlattı: “Oraya gitmemiş ve bunu kendi gözleriyle görmemiş birine tarif etmek zor. Günlerce kutlanan, eşi benzeri olmayan bir insan deniziydi. Bunu deneyimlemek çok özel ve çok eğlenceliydi.”

Türkiye’den teklif gelmiş ama reddetmiş

Türkiye’den transfer teklifi aldığını dile getiren Trondsen, “Bu yaz Türkiye'den gelen bir teklifi geri çevirdim ve benimle ilgilenen birkaç takım daha vardı. Seçimim IFK Göteborg'dan yana oldu.  Çünkü sakatlıktan iyi bir şekilde döndüğümü göstermek istiyorum. Umarım milli takımada dönebilirim.” dedi.