Yaz sıcağı, iyiden iyiye kendini göstermeye başlarken, takım yöneticilerinin de terleme zamanı geldi. 17 Haziran’da başlayacak Birinci Transfer Döneminde,  yöneticiler de tıpkı bir hesap uzmanı gibi, adeta kılı kırk yararak, en az maliyetle en yüksek verimi almaya çalışacaklar bu ekonomik ortam içerisinde.

abdullahavcı

Son şampiyon Trabzonspor, hem lig hem de Şampiyonlar Ligi için, kadrosunu güçlendirmek zorunda. Geçen sezon, Avrupa macerası erken bitiren Bordo Mavili ekibin kadrosu, Süper Lig için yeterli gelmişti. Trabzonspor’un öncelikli hedefi, Şampiyonlar Ligi’ne katılmak olacak.  Şenol Güneş Spor Kompleks’inde Şampiyonlar Ligi  müziğinin çalınabilmesi için, Bordo Mavi’li ekibin Play –off turunu geçmesi  gerekiyor. Kadro mühendisliği de bu noktada devreye giriyor işte… Geçen sezon şampiyon olan kadronun iskeletini bozmadan,yeni gelecek oyuncuları takıma monte edebilmek, Abdullah Avcı için zor mesai olacak.

nwakaeme trabzonspor (1)-1

Omuzlarına “şampiyon teknik direktör” apoletlerini takan Avcı için en zor bekleyişi,  Antony Nwakaeme için olacak kuşkusuz. Geçen sezon 26  gole direkt katkı sağlayan (15 gol 11 asist) Nijerya’lı oyuncu, henüz takımı ile sözleşme yenilemedi.  Bordo – Mavi’li ekip yıldız oyuncusuna;  2 yıllık sözleşmenin yanı sıra 1 milyon 500 Euro maaş, 500 bin Euro imza parası ve 500 bin Euro bonus önerdi.  Başarılı sol kanat oyuncusu henüz bu teklife olumlu cevap vermedi. Abdullah Avcı’nın olası bir ayrılık üzerine, planlarını Trezeguet üzerine yoğunlaştırdığı iddia ediliyor. Ancak Başkan Ağaoğlu’nun  Mısırlı kanat oyuncusu transferi için kesenin ağzını iyice açması gerekiyor.

ugurcan-cakir-sheffield-united-yolunda_9198_dhaphoto1

Uğurcan konusunda da Teknik patron Avcı’nın, bu ismin takımda kalmasını mutlaka isteyeceğini düşünüyorum. Başarılı kaleci, Avrupa’nın birçok takımının radarında… Takımı tanıyan, alışmış, kalede güven veren Uğurcan için henüz bir resmi teklif gelmediği söyleniyor. Düşüncem:  genç eldiven için 15- 20 milyonun Euro aralındaki tekliflerin değerlendirilmesi yönünde.  

Yazının başında da dediğimiz gibi, takım yöneticilerinin terleme zamanı başlıyor. Transfer sıcağı bu yaz, özellikle bu ekonomik krizde, yöneticileri bir hayli terletecek .