TRAHAYKO Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, Köprübaşı Belediyesi tarafından ilçeden toplanan sokak köpeklerinin Kemer Dağı’na bırakılarak ölüme terk edildiğini ileri sürdü.

Songül MAZLUM - Trabzon Köprübaşı Belediyesine seslenen Başkan Kurban, “Köprübaşı Belediyesi, Kemer Dağı’na atılan canları hala geri getirmedi! Bu hayvanlar küpeli ve küpeli köpeğini bölgesinden ayırıp başka bölgeye bırakmak suçtur. Köprübaşı Belediyesi görevinizi yapın ve sokak köpeklerini kendi sokaklarına geri getirin!” çağrısında bulundu.

Kadınların küpesine taktı (4)

KADINLARI KÜPE SAYISI ÜZERİNDEN HEDEF ALDI

Belediye olarak sokak köpeklerini hiç toplamadıklarını açıklayan Başkan Aydın ise, Büyükşehir Belediyesinin birkaç kez köpek topladığını ve ilçesinde hala sokak hayvanları bulunduğunu ifade etti. Hayvan hakları savunucusu kadınları da hedef alan Başkan Aydın, “Hayvan Hakları Derneğine Vali Yardımcısı’nın başkanlığındaki toplantıda sordum. 5-10 küpeli olan kadınlar konuşuyordu. ‘Siz ne iş yaparsınız?’ dedim. Bana kızdılar. Hayvanlara bir torba yem vermezler. Ne yaptınız? Mangalda kül bırakmıyorsunuz. Benim hakkımdaki iddialar tamamen yersiz.” açıklamalarında bulundu. 

Trabzon Ortahisar Belediyesi Küçük Dostlar Kliniği sokak hayvanlarının imdadına yetişiyor Trabzon Ortahisar Belediyesi Küçük Dostlar Kliniği sokak hayvanlarının imdadına yetişiyor

TRAHAYKO Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, Köprübaşı Belediyesi tarafından ilçeden toplanan sokak köpeklerinin Kemer Dağı’na bırakılarak ölüme terk edildiğini ileri sürdü. Köprübaşı Belediyesine seslenen Başkan Kurban, “Köprübaşı Belediyesi, Kemer Dağı’na atılan canları hala geri getirmedi! Bu hayvanlar küpeli ve küpeli köpeğini bölgesinden ayırıp başka bölgeye bırakmak suçtur. Köprübaşı Belediyesi görevinizi yapın ve sokak köpeklerini kendi sokaklarına geri getirin!” çağrısında bulundu.

Kadınların küpesine taktı (3)

BENİM HAKKIMDAKİ İDDİALAR TAMAMEN YERSİZ

Belediye olarak sokak köpeklerini hiç toplamadıklarını açıklayan Başkan Aydın ise, Büyükşehir Belediyesinin birkaç kez köpek topladığını ve ilçesinde hala sokak hayvanları bulunduğunu ifade etti. Hayvan hakları savunucusu kadınları da hedef alan Başkan Aydın, “Madem köpekleri toplamış dağa yollamışım, yine ilçem köpek dolu. Hayvan Hakları Derneğine Vali Yardımcısı’nın başkanlığındaki toplantıda sordum. 5-10 küpeli olan kadınlar konuşuyordu. ‘Siz ne iş yaparsınız?’ dedim. Bana kızdılar. Hayvanlara bir torba yem vermezler. Ne yaptınız? Mangalda kül bırakmıyorsunuz. Yem veren belediye. Bir yaralı köpek için ben Trabzon’dan araba getiriyorum. Benim hakkımdaki iddialar tamamen yersiz. Belediyenin arabası ile ya da bir sivil araba ile köpek toplanmışsam kanıtlansın.” açıklamalarında bulundu.  

Kadınların küpesine taktı (2)

BELEDİYEMİZ KÖPEK TOPLAMAMIŞ, YAYLAYA BIRAKMAMIŞTIR

Köprübaşı Belediyesi olarak köpek toplama aracına sahip olmadıklarını vurgulayan Başkan Aydın, “Biz hiç köpek toplamadık. Büyükşehir Belediyesi 3 kere gelip köpek almıştır. Bir tanesinde 5-10 tane köpek alınarak hayvan barınağına götürülmüştür. Bir tanesinde saldırgan yavrulu bir köpeği götürmüş, bir tanesinde de farklı bir ırk olan köpek alınmıştır. Başka da belediyemiz köpek toplamamış, yaylaya bırakmamıştır. İlçemizde hala köpek vardır. İlçemize köpekleri geri bırakırken görmedim ama şu anda ilçemizde küpeli köpekler var.  Oraya köprübaşı, Dernekpazarı, Çaykara, Bayburt tarafından köpek getirilebilir.” ifadelerini kullandı.