Yeni transferler için kadrosundaki 1 yabancıyla yollarını ayırmak zorunda kalacak Trabzonspor, Gervinho ile fesih görüşmelerini devam ettiriyor.

Trabzonspor Afrika Kupası’nda bulunan Kouassi’nin lisansını çıkartmak için kadrosundan bir yabancı ile sözleşmesini feshetmek zorunda. Trabzonspor yönetimi yeni transferleri her ne kadar doğru ve hızlı yapsada Süper Lig transfer kuralları başlarını ağırtmaya devam ediyor. Bordo mavili takım sezonu kapatan Gervinho ile sözleşme feshi için görüşme halinde. Önümüzdeki sene de garanti kontratı bulunan 34 yaşındaki oyuncuyla uzlaşılmaya çalışıyor. Sezon sonuna kadarki 750 bin Euro’luk maaş ödenecek olan Gervinho’nun, gelecek yılki maliyeti ise 1.5 milyon Euro maaş artı 650 bin Euro imza ücreti şeklinde.

Giresunspor Trondsen'in peşinde

Trabzonspor'da Gervinho’nun yanı sıra Trondsen’le de ara transfer sezonunda yolların ayrılması bekleniyor. Norveçli futbolcuya kulüp bulması halinde kolaylık gösterileceği söylenmişti. Başarılı futbolcunun önceliği ülkesine dönmek. Ancak Süper Lig ’den de talipleri bulunuyor. Özellikle Giresunspor, Trondsen’i sezon sonuna kadar kiralamak istiyor. Önümüzdeki günlerde Trondsen’in geleceği netlik kazanacak.

Gözden kaçırmayın

Dorukhan Toköz'den çok konuşulacak paylaşım Dorukhan Toköz'den çok konuşulacak paylaşım

Kouassi Afrika Kupasından dönüyor

Afrika Uluslar Kupası'nda Fildişi Milli Takımı'yla mücadele eden Kouassi elenme şokunu yaşadı. Son 16'da Mısır ile karşılaşan Fildişi, normal süresi 0-0 biten karşılaşmada penaltılarla rakibine 5-4 mağlup oldu. Kouassi'nin kısa sürede takıma katılacağı öğrenildi. Ayrıca Fildişi'nde Sivaslı Gradel ve Adana Demir'den de Delitakımlarına dönecekler.