Trabzon'da yüksek meyve sebze fiyatları yüzünden vatandaşlar poşetlerini dolduramazken, semt pazarları kapandıktan sonraki görüntüler bu ne yaman çelişki dedirtti.

Türkiye'de olduğu gibi Trabzon'da da artan gıda fiyatları vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Semt pazarlarında sepet ve filelerini dolduramayan insanlar varken, semt pazarların kapandıktan sonra ortaya çıkan görüntüler pes dedirtti.

pazar-kalintilari

TOBB sayıları açıkladı! En fazla şirket Trabzon’da TOBB sayıları açıkladı! En fazla şirket Trabzon’da

Ateş pahası olan sebze-meyve fiyatları, özellikle dar gelirli vatandaşların dudağını uçuklatıyor. İstediği gibi alışverişini yapamayan vatandaş, tane ya da gram hesabı yapıyor. Hal böyleyken, Trabzon'un özellikle ilçe pazarlarında akılalmaz görüntüler ortaya çıktı. Vatandaşın alamadığı sebze-meyvenin, akşamın karanlığında yerlerde süründüğü görüldü.

trabzon_un_ilce_pazarlarinda_akilalmaz_goruntuler_h116506_35d0d

Bazı pazarcıların vatandaşa biraz daha ucuza satmadığı sebze-meyveyi tezgahta heba ettiği, pazar yeri kapandıktan sonra da sokak ortasına attığı manzaraya şahit olanların içi sızladı.

Vatandaşlar, “Önceden akşam pazarı fiyatı olurdu, şimdilerde yok. 20 liralık domates, 10 liralık elma bozulmuş sokağa dökülmüş. Yazık-günah, yiyemeyen insanımız var” dedi.

Kuzey Ekspres