DKİB Başkan Vekili Gürdoğan: Trabzon’un mega projeleri kanayan yaraları haline geldi.

Vali Ustaoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Fettahoğlu özel öğrencilere eşlik etti Vali Ustaoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Fettahoğlu özel öğrencilere eşlik etti

Rabia MOLLAOĞLU - Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan, Trabzon’a vaat edilen mega projelerin artık seçim kataloğundan çıkıp yatırıma dönüşmesi gerektiğini açıkladı.

YATIRIM ADASI İÇİN CUMHURBAŞKANDAN RANDEVU TALEP EDİLECEK (1)

Gürdoğan, “Yatırım Adası, demiryolu, tekstilken gibi mega projeler Trabzon’un kanayan yaraları. Trabzon’da istihdamın, sanayinin artması için mega projelerin yapılması lazım Geçmişten gelen Trabzon’un ihtiyacı olan projelerin iktidarı, muhalefeti, sivil toplum örgütleriyle 2023 yılı yapılacak olan bütçede bunlara yer ayrılması ve yatırım programına alınmasını istiyoruz. Bunun için siyasetin iktidar ve muhalefetiyle bir olmasını istiyoruz.” dedi.

TRABZON’UN KANAYAN YARALARI

Gürdoğan, Trabzon’un mega projelerini siyasilere bir kez daha hatırlatarak “Yatırım Adası, demiryolu gibi projeler Trabzon’un kanayan yaraları. Bunları siyaset dışı düşünmek lazım. İktidarıyla, muhalefetiyle bir düşünmek gerekir. Bunlar bölgenin ihtiyaçları. Eksikleri söylememizden de kimsenin alınganlık göstermemesi lazım. Trabzon’da istihdamın, sanayinin artması için mega projelerin yapılması lazım.

79644

BÜTÇEYE ALINMASINI BEKLİYORDUK, ALINMADI

Yatırım Adası’nın bütçeye alınmasını bekliyorduk, alınmadı. Projede yapılması gereken değişiklikle yapımı sırasında yapılabilir. Yatırım Adası’na yeter ki bütçe ayrılsın. Sadece Yatırım Adası değil Demiryolu, Çamburnu Tesisi Türk Somonu Kapalı Devre Yumurta Üretim Tesisi, Tekstilkent projeleri hayat bulmayı bekliyor.

2019_08_02_856400182

SEÇİM KATALOĞUNDAN ÇIKIP YATIRIMA DÖNÜŞSÜN

Geçmişten gelen Trabzon’un ihtiyacı olan projelerin iktidarı, muhalefeti, sivil toplum örgütleriyle 2023 yılı yapılacak olan bütçede bunlara yer ayrılması ve yatırım programına alınmasını istiyoruz. Bunun için siyasetin iktidar ve muhalefetiyle bir olmasını istiyoruz. Bu projeleri kim yaparsa halktan da teveccüh görür. Her seçim döneminde önümüze getirilen projelerin artık sonuçlanmasını, seçim kataloğundan çıkıp yatırıma dönüşmesini bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.