Trabzon’un en büyük mahalleleri arasında yer alan Yomra ilçesindeki Kaşüstü Mahallesi’nde kahverengi kokarca kabusu yaşanıyor. Özellikle sahil hattından biraz daha yüksek rakımda bulunan evlerde kahverengi kokarcalar her yeri adeta istila etti. Günde onlarca kahverengi kokarca öldüren mahalle sakinleri, ilaçlama talebiyle Tarım İlçe Müdürlüğünü aradıklarını ancak ilgilenilmediğini ileri sürdü. Evlerinin kahverengi kokarcalar yüzünden yaşanmaz hale geldiğini ifade eden vatandaşlar, yaşadıkları soruna çözüm istedi.

EVLERİMİZİN HER YERİNDE BU BÖCEKLERDEN VAR

Ayşe Alp, “Evlerimizin her yerinde bu böceklerden var. Biraz araştırma yapınca özellikle fındık için zararlı bir böcek olduğunu öğrendik. Yataklarımızdan dahi çıkıyor. Tertemiz çamaşırlarımızdan böcek topluyoruz. İlaçlama için aradım araştırma yaptım ama net bir dönüş alamadım. Komşu mahalle olan Kavala'da muhtarların da ilgilenmesi ile sanırım ilaçlama olmuş, bizde bu konuda sesimiz duyulsun istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi

Camda masada koltukta her yeri adeta istila ettiler (3)

ZİYARETE GELEN İNSANLAR BÖCEKLE KARŞILAŞIYOR

Nuray Özdemir, “Yeni ameliyat oldum, işlerimi bile yapmakta zorlanıyorum, ziyarete gelen insanlar böcekle karşılaşıyor. Burada evler yeşillik içinde ama biz evlerimizin içinde ilk kez böyle bu kadar fazla böcek görüyoruz.” diye konuştu.

BÖCEKLER EVİN HER YERİNDEN ÇIKIYOR

Raziye Genç, “Normalde İstanbul'da yaşıyorum burası memleketim gelip 4-5 ay burada geçiyorum. Kış geliyor, dönüş yapmak üzereyim fakat ilk kez evimi kapatıp çıkmaya çekiniyorum. Böcekler evin her yerinden çıkıyor.” şeklinde konuştu.