Giresun’da başlayan TEKNOFEST’te Trabzon’u temsil ediyorlar.

Giresun'da 22 Temmuz tarihinde başlayan ve bugün bitecek olan TEKNOFEST yarışmalarına Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK 2204-D İklim Projeleri ve 2204-C Kutup Araştırmaları alanlarında kabul edilen projeler ile katıldı.  Sürmene Hasan Tahsin Kirali Proje Okulu, Antarktika'ya gidecek bilim insanları için felsefi tabanlı Antarktika rehberi oluşturarak, Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi ise Kutuplarda Olmak adlı projeler ile Trabzon’u temsil etti.

Trabzon'u teknofestte temsil ettiler (1)

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ARAŞTIRMA PROJELERİNDE SÖZ TRABZONLU ÖĞRENCİLERİMİZDE

Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur? Trabzon Beşikdüzü'nde flaş olay! 8 bin liraya teleferik mi olur?

Sürmene Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sürmene Şehit Muhammet Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Arsin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Fotokatalitik Madde Olarak Bor Oksit Kullanımının Hava Kalitesini İyileştirme Üzerindeki Etkileri: İnovatif Lamba Örneği ile iklim değişikliği araştırmalarında Trabzon’u temsil etti.

Trabzon’u TEKNOFEST’te temsil ettiler 2

ELDE EDİLEN HER BAŞARI BİR SONRAKİNİN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, gençlerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmek ve şehri bilimsel çalışmalarda da öne çıkarmak için yenilikçi yaklaşımları takip ettiklerini, gençlere yeni deneyimler kazandırmak için çok yönlü kapsayıcı bir eğitimi önemsediklerini belirtti. Elde edilen her başarının bir sonrakinin önünü açmak için olduğunu ve bu bağlamda hep daha ötesini düşleyen meslektaşlarının varlığıyla daha güçlü işlerde de şehrin adının duyulacağını kaydetti. Fettahoğlu, “Bu bütünlüğü sağlayan tüm eğitim paydaşlarına teşekkür ederek heyecanımızı ve enerjimizi, çocuklarımız için ve yine çocuklarımızla büyütmeye devam edeceğiz.” dedi.