Trabzonspor'un Real Betis'ten transfer ettiği yıldız stoper Marc Bartra, basın toplantısında konuştu. Bordo-mavili takıma adapte olmaya çalıştığını söyleyen Bartra "Geçiş süreci yaşıyorum, başka bir ligden geldim ve adapte olmaya çalışıyorum. Ligde boş alanların fazla olduğunu gördüm. Bu da faul ve kartla sonuçlanabilecek aksiyonlara neden oluyor. Ligi, takım arkadaşlarımı ve rakibi daha iyi tanıyacağım. İlk andan itibaren takıma adapte olmaya çalıştım." dedi.

Trabzonspor'un yıldız stoperi Marc Bartra transferi itiraf etti (4)

"TRABZONSPOR HARİKA ANLATTI"

Transfer sürecinin uzatılmasıyla ilgili soruya 31 yaşındaki oyuncu, "Transfer süreçleri kolay değil. Trabzonspor'un teklifi gelmeden birkaç hafta önce Real Betis'te kalacağımı düşünmüştüm. Teklif geldi, Betis satmak zorunda kaldı, Trabzonspor'un benim için planları.. Bunlar fikrimi değiştirdi. Real Betis'te mutluydum ve kalmak istiyordum. Ancak Trabzonspor beni neden istediklerini çok iyi anlattı, fikirlerim değişti. Burada ne kadar sevildiğimi de gördüm. Trabzonspor'da olmaktan da mutluyum" dedi.

Trabzonspor'un yıldız stoperi Marc Bartra transferi itiraf etti (3)

Trabzonspor'un ilk İspanyol futbolcu olmasıyla ilgili yorum yapan Bartra, "Dortmund'un ilk İspanyol futbolcusu oldum. Daha sonra birçok İspanyol futbolcu oraya transfer oldu. Trabzonspor'un ilk İspanyol futbolcusu olduğumu duyduğumda mutlu oldum. Türkiye'de oynayan futbolcularla konuştum. Tanıdığım Türk futbolcularla konuştum. Her zaman olumlu bilgiler aldım. Şampiyonluklar kazanmak ve başarıya ulaşmak için buradayım."

Trabzonspor'un yıldız stoperi Marc Bartra transferi itiraf etti (1)

Flaş Gelişme! Yabancı VAR hakemine onay verildi Flaş Gelişme! Yabancı VAR hakemine onay verildi

"PEP, TUCHEL DE BUNU İSTİYORDU"

Abdullah Avcı'nın oynadığı oyuna alışkın olduğunu söyleyen Bartra, "Trabzonspor'da alışık olduğum bir oyun tarzı var. Pep Guardiola, Luis Enrique, Thomas Tuchel benim ve Abdullah Avcı için neredeyse aynı beklentilere sahip. Takım için en iyisini vermek istiyorum." Dünya Kupası hakkında sorulan soruya Bartra, "Tabii ki her oyuncu milli takım için oynamak ister. Dünya Kupası'nda oynamak istiyorum. Kolay olmadığını biliyorum, ama en ufak bir şans bile varsa, bunu zorlayacak biriyim, her zaman böyle oldum. "

Trabzonspor'un yıldız stoperi Marc Bartra transferi itiraf etti (1)-1Trabzonspor'un yıldız stoperi Marc Bartra transferi itiraf etti (2)