Şampiyon Trabzonspor'un yıldız futbolcu Edin Visca, 61 medya’ya özel açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'in 2021-2022 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor'da yıldız futbolcu Edin Visca, 61 medya’ya konuştu.

Yusuf Yazıcı yeniden bordo mavili formaya yakın! Yusuf Yazıcı yeniden bordo mavili formaya yakın!

Bordo-mavililerin Boşnak oyuncusu Edin Visca, şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını belirterek yeni hedeflerinin Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak ve ligde yeniden şampiyonluk ipini göğüslemek olduğunu söyledi. Sözlerine Trabzonspor’a geliş hikayesini anlatarak başlayan Visca, “Abdullah hoca ile konuştum. Bana anlattı ne kadar büyük bir camia olduğunu Trabzonspor’un.

Trabzonspor bu sezon iyi bir takım yapmıştı. Bende hiç düşünmeden karar verdim. Göksel başkanla görüştüm. ‘Bana müsaade et Trabzonspor’a gitmek istiyorum’ dedim. Orda bir şampiyonluk daha yaşamak istiyorum dedim ve böylelikle Trabzonspor maceram başlamış oldu." dedi. 

Başakşehir ile son maçını ilk yarının son karşılaşmasında Trabzon’da Trabzonspor’a karşı oynadığını ifade eden Edin Visca, “Bu maçı 40 bin kişi önünde oynadık. Harika bir atmosfer oldu. Birde karşımızda çok iyi, güçlü kaliteli bir takım gördük.

Birde açıkçası o günde bazı Trabzonspor futbolcularla sahada konuştum. Kulüpte güzel bir atmosfer güzel bir aile ortamı olduğunu gördüm. Bu da beni çok etkiledi. O nedenle benim Trabzon’a gelmem kararım kolay oldu.”şeklinde konuştu.

endisinin bireyselden daha çok bir takım oyuncusu olduğunu dile getiren Visca, “Her zaman öncelikle takım için oynamak, takım oyuncusu olmak istiyorum. Takım arkadaşlarıma yardık etmek, asist yapmak ve gol atmak isterim. Ama benim için en önemlisi takımın kazanması ve 3 puan alması." ifadelerini kullandı.