Avusturya'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Anastasios Bakasetas, kendi ülkesinin basınına önemli açıklamlarda bulundu.

Pod Gr sitesinden Stavros Theodorakis’e açıklamlarda buluan Bakasetas, “Anaokulunda ressam olmak istiyordum, birinci sınıftan sonra ise futbol olmaya karar verdim. Bir takımı destekliyorum ama bunu yüksek sesle söylemekten hoşlanmıyorum. Ancak hiçbir zaman hayranı olmadım. Türkiye’deki futbolseverler Yunanistan’a çok benziyor." ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen'den Trabzonspor yorumu! "Hala kupa arıyor" Rıdvan Dilmen'den Trabzonspor yorumu! "Hala kupa arıyor"

Bakasetas açıklamalarının devamında, "Yunan bayrağıyla dans etmeyi planlamamıştım aslında. Siopis’le konuşmuştum. O da bana, “Tis Evdokias’ın To Zeibekiko ile gelmiyor musun” demişti." dedi.

Milli Takım hakkındada konuşan Bakasetas, "29 yaşındayım ve hala 4-5 yılım var. Şu an ne istediğimi biliyorum. Bir yardımcı antrenör bana, Kariyerini bitirdiğinde futbolla ilgileneceksin' dediğinde sarsıldım. Ona bundan sonra hayatımdan zevk alacağımı söyledim. Bunu söylemesi beni üzdü. Şans konusuna gelince, hiç inanmıyorum. Bazı anlar gelecek ama bunların üstesinden gelmek ve hedefe ulaşmak sizin elinizde, bundan sorumlu olan sizsiniz. Milli Takım’da sadece iyi vakit geçirmiyoruz, harika zaman geçiriyoruz. Kibir yok, ben yok. Biz bunları eski nesle borçluyuz ve hepimiz başarılı olmak istiyoruz. Bu Milli Takım’ın neler yapacağı bize bağlı. Her zamankinden daha fazla hazır durumdayız." değerlendirmelerinde bulundu.