Trabzonspor'un son transfer Marc Bartra'yı yakından takip eden Brezilyalı YouTuber 61 Medya için oyuncuyu yorumladı...

Trabzonspor'un Real Betis'ten kadrosuna kattığı İspanyol stoper Marc Bartra'nın transferi büyük ses getirdi. Tüm dünyanın gündemine gelen transfer haberini 61Medya okuyucuları için futbol içerikli videoları ile severek takip edilen YouTuber Lauro Striker yorumladı.

Bakasetas kariyerini masaya yatırdı! "Trabzonspor beni değiştirdi" Bakasetas kariyerini masaya yatırdı! "Trabzonspor beni değiştirdi"

lauro

Brezilyalı Amerika ve Almanya vatandaşlığı da bulunan ünlü isim oyuncuyu yakın takip eden bir kişi ve Trabzonspor'un şampiyonluk serüveninde de Trabzon'a gelerek şehrin nabzını tutmuştu. Lauro, Bartra ile ilgili şunları söyledi, "Tüm gençliğini Barcelona gibi önemli bir kulübün alt yapısında geçirdi ve Borussia Dortmund'a transfer olduğunda çok başarılıydı, fakat o dönem kulübe bir bombalı saldırı olmuştu ve Bartra yaralanmıştı, genç savunmacının yaşadığı tramva ve o günler ciddi anlamda bir futbolcu için zorlu bir süreç yine de kendini toparladı. Daha sonra Real Betis içinde takımın önemli isimlerinden biri haline geldi. Gittiği her yerde taraftarların sevdiği bir isim olmayı başaran biri. Ben Trabzon'u da görmüş biri olarak diyebilirim ki kısa sürede Trabzonspor'da da büyük bir hayran kitlesi olacak." 

31 yaşındaki savunmacı, 2017 yılında Borussia Dortmund'da oynadığı dönemde kulübün takım otobüsüne saldırı olmuş ve yaralanmıştı. Profesyonel futbolcu, yaşadığı bu üzücü olaya rağmen hızlı bir şekilde yeniden kendini toparlamayı başarmış ve futbola odaklanmıştı. Taraftarların sevdiği bir isim olan İspanyol futbolcu, Trabzon'daki karşılaşmasında da karşılaştığı sevgiden memnuniyet duydu.

Ayrıca Bartra'nın Süper Lig ve Trabzonspor hakkında bilgisi olan futbolcu arkadaşlarından bilgi şehir ve kulüp hakkında bilgi istediği, bu anlamda olumlu referanslar almasının başta reddettiği teklifi yeniden düşmesine neden olduğu da öğrenildi.